Роман Сущенко відвідав обласний центр громадського здоров'я

Як інформують у Черкаській облраді, перший заступник голови обласної ради Роман Сущенко відвідав комунальне некомерційне підприємство «Черкаський обласний центр громадського здоров’я» Черкаської обласної ради, де ознайомився зі специфікою його роботи.
Роман Сущенко відвідав обласний центр громадського здоров'я

На початку директорка підприємства Ірина Білоус та медичний директор Петро Левченко показали роботу відділу діагностики ВІЛ-інфекцій та вірусних гепатитів, який розміщується в орендованому приміщенні обласної дитячої лікарні, зауваживши, що це єдиний міжрегіональний відділ на Черкащині, який обслуговує пацієнтів кількох областей.

Завідуючий відділом Олексій Вакулюк з гордістю продемонстрував найсучасніше обладнання. Такого рівня немає в інших медичних закладах області. Зокрема, це імунохемілюмінісцентний аналізатор АРХІТЕКТ (виробництва США), блок ПЛР з автоматичною станцією пробопідготовки, ультрафіолетовим боксом та ампліфікатором тощо.

– Оснащення Центру громадського здоров’я на сьогодні дає можливість проводити маркери різних інфекційних захворювань та визначати рівень гормонів та інших біологічно активних речовин, – підкреслила Ірина Білоус.

Ознайомився Роман Сущенко із діяльністю інших відділів комунального некомерційного підприємства, які розташовані на вулиці Нечуя-Левицького разом з адміністративною будівлею.

Презентуючи роботу КНП, Ірина Білоус повідомила, що у 2020 році колектив працював у новому статусі як Центр громадського здоров’я і практично цей час проходило його становлення. Варто зазначити, що він був насичений на різні здобутки. Цього року було розроблено чіткі тарифи на лабораторні послуги суб’єктам господарювання на договірній основі, які затверджено розпорядженням голови Черкаської облдержадміністрації. Укладено більше сорока договорів з підприємствами Черкаської та Кіровоградської областей. З листопада 2020 р. розпочалась робота з надання лабораторних послуг юридичним особам на договірній основі.

Розпочато підготовку підприємства на акредитацію по стандарту ДСТУ EN ISO 15189:2015 «Медичні лабораторії – вимоги до якості та компетентності». До процесу акредитації залучені кошти міжнародного донора – Центру з контролю за захворюваністю Департаменту охорони здоров’я США.

Як наголосила Ірина Білоус, добитися таких результатів вдалося завдяки «гібридному» бюджету. Обласний центр фінансується з обласного бюджету в рамках фінансування обласної програми «Розвиток системи громадського здоров’я». Окрім того, отримуються кошти з Державного бюджету України, Національної служби здоров’я України, а також підприємство має власні надходження від платних послуг.
30.12.2020 15:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter