У Третій міськлікарні Черкас відновив роботу комп'ютерний томограф

У Третій міськлікарні Черкас відновив роботу комп'ютерний томограф Комп’ютерний томограф, який у 2017 році придбали для Третьої міської лікарні швидкої медичної допомоги, відновив свою роботу після технічної поломки. Пацієнтів на ньому обстежують із початку грудня. Як інформують у міськраді Черкас, про це повідомив головний лікар Олександр Федорук.

До несправності цього обладнання, за його словами, призвели перебої з напругою, особливо в нічний час. Аби усунути їх, провели тендер для закупівлі безперебійника живлення. Частину обладнання для відновлення роботи томографа довелося чекати з-за кордону, утім, через пандемію поставки звідти затрималися.

– Наразі ми провели діагностику всього обладнання й замінили необхідні деталі, – розповів Олександр Федорук. – Загалом для справної роботи комп’ютерного томографа безперебійник нам був необхідний. КТ у нашій лікарні працює сім днів на тиждень, 24 години в добу. На ньому велике навантаження, якщо в інших медичних установах обстежують впродовж доби 12-15 пацієнтів, у нас в середньому до сорока.

Як розповів Олександр Федорук, пройти діагностику на комп’ютерному томографі пацієнти можуть тільки за направленням лікаря. Усі обстеження – безкоштовні.

– Спіральний томограф ANANON-16 в лікарню придбали коштом міського бюджету. На це обранці спрямували 10 млн 754 тис. грн. Відсьогодні його офіційно ввели в експлуатацію. Діагностуватимуть на ньому пацієнтів із направленням від лікаря та хворих у невідкладних станах. Як переконує головний лікар цього закладу Олександр Федорук, працюватиме новий апарат сім днів на тиждень.

– Спіральний 16-зрізовий томограф за своїми дозволяє нам робити знімки всього тіла людини: від голови до п’ят, центральну нервову систему, нирки, легені та всі внутрішні органи, – зауважує Олександр Леонідович. – Серед його особливостей – наявність ангіографічної програми, яка дозволяє побачити судини, вени й артерії. Має також і програму віртуального зображення 3-д.
22.12.2020 18:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter