Сучасний мамограф планують придбати у Черкаській ЦРЛ

Сучасний мамограф планують придбати у Черкаській ЦРЛ У Черкаській центральній районній лікарні ініціюють придбання сучасного мамографа. На це з державного бюджету уже передбачили 2,5 млн грн субвенції. Як інформують у Черкаській ОДА, долучилася до співфінансування й Червонослобідська ОТГ. Вона спрямувала до районного бюджету 800 тисяч гривень, інформують у Черкаській райдержадміністрації.

Однією з найбільш поширених онкопатологій у жінок всього світу є рак молочної залози. Починаючи з 40-річного віку, кожна жінка повинна проходити скринінгову мамографію раз на 1-2 роки. Своєчасна діагностика пухлин молочно їзалози та передпухлинних станів значно підвищує шанси на успішне одужання. Аби зберегти здоров’я і життя жінок Черкаського району, ще на початку року адміністрація ЦРЛ ініціювала питання придбання мамографа.

Відповідно до переліку послуг, що надаватимуться пацієнтам у амбулаторних умовах в межах Програми медичних гарантій, виділили пакети пріоритетних медичних послуг інструментальних досліджень для ранньої діагностики найбільш поширених онкологічних захворювань: гістероскопія, езофагогастродуоденоскопія, колоноскопія, цистоскопія, бронхоскопія та мамографія. Цей напрям визначено пріоритетним у сфері охорони здоров’я у 2020-2022 роках.

Зауважимо, що мамографія – це рентгенографічне дослідження молочних залоз за допомогою мамографа. Використання мамографії дозволяє виявити пухлинн і утворення до їх клінічного прояву, тобто тоді, коли їх не можна визначити при пальпації. Саме тому, мамографія є методом, який здатний виявити захворювання на ранній стадії, проведення регулярних таких обстежень скорочує смертність від онкологічних захворювань на 30%. При постановці діагнозу на ранніх стадіях в 94% випадків рак грудей можна вилікувати.
26.10.2020 12:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter