У Черкаському онкодиспансері з'явилося унікальне хірургічне обладнання

12 жовтня відбулася презентація унікального хірургічного апарату у Черкаському обласному онкологічному диспансері. Цей апарат – найновіша німецька система. Така медична «стійка» є навігатором у рані. Використовується для візуалізації лімфатичної системи. Про це повідомляє кореспондент Che24online.

Навігаційна відеосистема, під назвою «IIMAGE1 S RUBINA» від компанії «KARL STORZ» об’єднує в собі технології 3D і 4K візуалізації. Це нові технології зображення органу на екрані прямо з операційного стола у режимі реального часу. Складається вона із: монітору, лапароскопу, блоку відео й управління.
У Черкаському онкодиспансері з'явилося унікальне хірургічне обладнання

«Цей апарат у нас з’явився буквально тиждень тому. Ще декілька тижнів будемо його освоювати. Така хірургічна система, взагалі, найперша у Черкаській області. Ми одні із перших онкологів хто має можливість працювати саме на цьому апараті. Системи поколінь минулих років значно слабші.

У нашій клініці в день проходить до 40 операцій, і в 50 % випадках — цей апарат потрібно використовувати. Щоб розуміти де потрібно видалити лімфовузли, а де потрібно залишити.

Використання цього апарату багатопрофільне: гінекологія, урологія, загальна хірургія», – розповів завідувач обласного центра пластичної реконструктивної та малоінвазійної онкоурології Черкаського обласного онкологічного диспансеру, Морару-Бурлеско Роман Петрович.

Варто, зазначити, що в Україні у медичних закладах таку “стійку” має лише одна приватна клініка. Черкаський обласний онкологічний диспансер перший серед комунальних закладів, який працюватиме на обладнанні такого високого класу.

Ціна цього хірургічного апарату близько 3,5 мільйони гривень.

«Найголовніше мати виконавців, адже, освоїти такий апарат не кожному під силу. Для пацієнтів та лікарів, це колосальний виграш. Тому що оперувати на око, навіть з великим досвідом неможливо!

За допомогою цього апарату лікар має змогу бачити повну картину на операційному столі.

Взагалі, раніше коли людині діагностували рак нирки. Це відразу означало традиційне видалення всієї нирки з оточуючими тканинами, лімфатичними вузлами. Але, з таким обладнанням – це відійде у вчорашній день. І буде оперуватися тільки та частина, яка необхідна.

Часто трапляється, що лікарі зустрічаються із раком єдиної здорової нирки. Тому дуже важливо, зберегти ту здорову частину, а головне, зберегти людині якісне, комфортне життя. Це обладнання стане сьогоднішнім і завтрашнім днем.

Морару-Бурлеско Роман Петрович, лікар, який сьогодні вперше оперував з допомогою нового обладнання. Він людина, яка завжди самовдосконалюється. А саме: навчався закордоном, і навчається, в Україні де тільки можливо. І інші хірурги безумовно будуть навчатися, технічне навчання проведе спеціаліст, який виграв торги і надав нам цей хірургічний апарат

Ми дуже задоволені, що влада знайшла можливість нас фінансувати”, – розповів директор Черкаського обласного онкологічного диспансеру, Парамонов Віктор Володимирович.
13.10.2020 12:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter