Майборода: Чому в пологовому будинку Черкас неможливо безкоштовно пройти УЗД обстеження (відео)?

Майборода: Чому в пологовому будинку Черкас неможливо безкоштовно пройти УЗД обстеження (відео)? Черкащанка Оксана Ш. звернулась до обласного контактного центру зі скаргою не неможливість безкоштовно пройти ультразвукове дослідження (УЗД) при постановці на облік у зв`язку з вагітністю у Пологовому будинку. Працівники Пологового будинку направили її у приватний центр «Авіцена», розташований на І поверсі будівлі, де вартість обстеження становить 490 грн. Оксана звернулась за роз`ясненням: чи має вона право на безкоштовне УЗД обстеження?

Відповідно до закону «Про організацію амбулаторної акушерсько-гінекологічної допомоги в Україні», вагітні жінки маю право на безкоштовне УЗД у термін 11-13 тижнів та 18-21 тиждень, а також за наявністю показів. Така послуга входить у програму медичних гарантій, за яку Національна служба здоров`я України перераховує Пологовому будинку кошти.

То чому до департаменту охорони здоров`я надходять чисельні скарги майбутніх мам про неможливість пройти безкоштовне УЗД? Виявляється, така ситуація влаштовує насамперед адміністрацію пологового будинку на чолі з директором Володимиром Зеленько. На І поверсі закладу знаходиться приватний центр «Авіцена», де працівники пологового будинку надають послуги вагітним жінкам за гроші. Виходить платники податків двічі платять за УЗД: спочатку пологовому будинку через НСЗУ, потім приватній фірмі. То може директору пологового будинку Володимиру Зеленьку перераховувати кошти за УЗД приватній фірмі «Авіцена» і забезпечити вагітним безкоштовне обстеження? В іншому випадку навіщо нам такі керівники?

Головний спеціаліст департаменту охорони здоров`я та медичних послуг Черкаської міської ради Любов Майборода
24.09.2020 18:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter