Медики заявляють, що в Черкаській області немає проблем із інсуліном для хворих на цукровий діабет

У Черкаській області повністю вирішені питання щодо забезпечення хворих на інсулінозалежний цукровий діабет препаратами інсуліну. Про це та інше доповіла на підсумковій обласній конференції ендокринологів головний позаштатний ендокринолог ГУОЗ та МК ОДА Ірина Бондарець, повідомляють у Черкаській ОДА.
Лікар наголосила, що при призначенні препаратів інсуліну в основу береться не конкретний виробник, а досягнення стану компенсації цукрового діабету, котрий оцінюється за показником глікозильованого гемоглобіну та сприяє зменшенню частоти ускладнень. Протягом минулого року закупівлю лікарських засобів та виробів медичного призначення для лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет було профінансовано на 97%.
– На Черкащині нараховується понад 35 тис. хворих на цукровий діабет ІІ типу, половина з яких потребує пероральних цуркознижувальних препаратів, – розповіла Ірина Бондарець. – У зв’язку з незадовільним фінансуванням галузі охорони здоров’я забезпечення населення області пероральними цукрознижуючими препаратами на пільгових умовах здійснюється в обмеженій кількості. Такі пільги мають лише особи, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС та інваліди Великої Вітчизняної війни.
22.02.2012 16:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter