В інфекційній лікарні Черкас облаштовують реанімаційне відділення

У Черкаській міській інфекційній лікарні облаштовують реанімаційне відділення, щоб лікувати 75 хворих. Нині допомогу можуть надавати 42. Про це Суспільному розповіла директорка закладу Світлана Волгіна.

Чотири тижні тут не приймали пацієнтів, займалися санітарною обробкою. Нині готуються до другої хвилі коронавірусу.

Безпека персоналу перш за все – говорить медсестра Олена Алєксеєва. Тож перед тим, як потрапити до "брудної" зони, кожен має вдягти спеціальне "медичне обмундирування". Розповіла, що вже не так дискомфортно, тому що звикли:

"Ми проводимо тут по чотири години потім змінюємося. За роботою немає коли думати про себе".

Здоров’я пацієнтів – те, що зараз турбує найбільше, – розповіла Олена. Кожен потребує не лише медичної уваги, а й звичайної людської підтримки.

"Не було такого бажання розвернутися і піти, тому що важко. На даний час по всьому світові – це завдання".
Нині в боксах – 17 пацієнтів, восьмеро із них у тяжкому стані. Вони отримують оксигенотерапію, розповіла завідувачка інфекційного відділення Ніна Романенко.

"Тяжкі по належать до групи ризику, тому що мають супутні патології: є онкохворі, з цукровим діабетом, із захворюванням серцево-судинних систем."

Багато років інфекційним лікарням не приділяли необхідної уваги– зазначила директорка закладу Світлана Волгіна. До карантину в міській інфекційці був один апарат штучної вентиляції легень. Зараз таких шість. Їх придбали коштом місцевої влади, спільно з обласною, допомагають, каже, і доброчинці.

"Є такі ШВЛ, які виділені з держрезерву вони портативні, їх зараз два. Тобто це такі, які ми можемо перенести. Або використати, коли хворий транспортується з однієї лікарні в іншу", – розповіла Волгіна.

Медичних препаратів і засобів індивідуального захисту в лікарні вистачає. Хотілося, аби люди більше дбали про власну безпеку. Тоді б використовувати все те, чим зараз заповнений склад лікарні, не довелося, додала Ніна Романенко:

"Частина людей взагалі не вірить в існування вірусу. Але є збудник, є вірус, ми його лабораторно підтверджуємо, бо є хвороба від якої люди помирають".

Прогнозовані синоптиками похолодання і нехтування карантинним режимом, зауважила Світлана Волгіна, сприяють стрімкому поширенню коронавірусу. Тож, зараз заклади першої хвилі починають додаткову підготовку. Коли в лікарні буде добудована реанімація, буде 75 ліжок для хворих, розповіла директорка.
17.09.2020 16:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter