Через спалах COVID-19 хірургічне відділення Монастирищенської ЦРЛ перебуватиме на карантині

На Монастирищині зафіксовано 4 нові випадки захворювання на коронавірус, серед них – пацієнт та лікар хірургічного відділення

До 21 серпня хірургічне відділення КНП «МЦРЛ» перебуватиме на карантині. Краян на період ізоляції та посилення карантинних заходів, просять відкласти, за можливості, відвідування райлікарні

Сьогодні в малій залі будинку рад відбулось засідання районної комісії ТЕБ та НС, що викликане спалахом випадків захворювання на COVID-19 в районі. Як прокоментував у ході засідання помічник лікаря – епідеміолога Анатолій Шкляр, станом на сьогодні в районі зафіксовано 4 нових випадки захворювання на коронавірус (серед них: жителі сіл Владиславчик, Бубельня, Нове Місто та 1 – в Монастирищі).

Тільки за останній тиждень було обстежено 157 осіб. В одному випадку хвороба протікає безсимптомно (людина звернулася до сімейного лікаря з проханням взяти мазок на ПЛР для отримання довідки), в іншому випадку пацієнт звернувся до сімейного лікаря зі скаргами на болі в горлі – симптоми, схожі із ангіною (легке протікання хвороби). Ще один випадок було зареєстровано в хірургічному відділенні КНП «МЦРЛ». Пацієнтка проходила стаціонарне лікування у зв’язку із захворюванням на гострий лімфаденіт. За процедурою лікування у стаціонарі, у жінки взяли мазок на дослідження ПЛР. 7 серпня прийшов результат. І він виявився позитивним. На той час пацієнтку вже виписали із стаціонару. Наразі вона знаходиться вдома на самоізоляції. Відтак, з метою вчасного реагування на можливе поширення гострої вірусної хвороби, спричиненої коронавірусною інфекцією COVID-19, було проведено епідеміологічне обстеження осередків COVID-19, встановлено коло контактних осіб, взято мазки на дослідження. Вже в суботу прийшли чергові результати ПЛР. І серед них виявлено один позитивний - у лікаря відділення. Наразі він знаходиться на лікуванні в Уманській інфекційній лікарні. Решта 3-є пацієнтів перебувають вдома на самоізоляції.

Відтак, адміністрацією КНП «МЦРЛ» прийнято рішення, на основі Наказу по медустанові, на 14 днів (з 7 по 21 серпня) закрити хірургічне відділення на карантин. Тому на ізоляції у відділенні впродовж цього часу залишатиметься 21 пацієнт. І це - не тільки ті, хто лікується, а й ті, хто вже мав би відправитися на виписку. Через 14 днів після введення карантину у відділенні, у всіх пацієнтів та 18 осіб медперсоналу повторно візьмуть мазки на ПЛР. Наразі ситуація по лікарні контрольована. Встановлено коло контактних осіб – 52 особи. 13 тих, хто контактував із хворими, - на самоізоляції.

Алекс Монастирище
10.08.2020 14:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter