У Смілі протестували працівники поліклінік. Їм два місяці не виплачують зарплату (відео)

Без заробітної плати у Смілі залишилися чотири сотні працівників поліклінік. Із міського бюджету їм заборгували понад 2 мільйони гривень. Вони втомилися чекати зароблених грошей, тож прийшли на мітинг до міськради.

Зібралося зо пів сотні медиків. Решта залишилися у поліклініках приймати пацієнтів.

"Ми працювали в період карантину, ми працювали, пішки ходили із Великої Яблунівки на роботу і не отримуємо зарплату. Як нам жити далі?" – каже медсестра Тетяна Панасенко.Підтримати медиків прийшов і керівник Смілянського відділу охорони здоров'я. Пояснює: відповідно до реформи, з 1 квітня лікарі другої ланки перейшли на нові умови праці. Частину зарплати лікарям тепер оплачує Національна служба здоров'я, а іншу частину мають компенсували з міських бюджетів.

"Постраждала амбулаторно-поліклінічна служба, це уже визнано і Міністерством охорони здоров'я, і президентом України, що дійсно ціна є занижена і з 1 вересня буде переглядатись і запускатися новий тариф, але ж цей період все ж таки власники є, міська рада, чекаємо, щоб ці кошти, які є, все ж таки проголосували, виділили", – розповідає керівник відділу охорони здоров'я Сміли Микола Стуженко.

Не проігнорував вимоги медиків і міський голова Сміли. Олексій Цибко запевняє: готовий виділити на зарплату медикам 2 млн грн, але не може цього зробити, адже депутати не збираються на сесію.

"Штучно створена проблема, проблема створена депутатами, які між собою, на минулій неділі я зібрав депутатський корпус – так вони побилися", – каже міський голова Сміли Олексій Цибко.
Депутати переконують: гальмує виділення коштів саме голова міськради.

Коли медики отримають зароблені гроші, так ніхто з чиновників і не сказав. Пікетувальники пригрозили їм рішучішими акціями протесту.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, Черкаська область, "5 канал"
24.06.2020 10:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter