На Черкащині третій рік поспіль зменшується кількість кесаревих розтинів

Черкаська область посіла перше рейтингове місце по Україні за результатами роботи акушерсько-гінекологічної служби.
Про це повідомив головний позаштатний акушер-гінеколог ГУОЗ та МК ОДА Владислав Починок на підсумковій конференції акушер-гінекологів.
Аналізуючи результати роботи акушерсько-гінекологічної служби, він відзначив, що в Черкаській області вже протягом трьох років помітна стійка тенденція до збільшення кількості фізіологічних пологів і, відповідно, до зменшення пологів шляхом кесарського розтину.
- Співпраця з такими проектами як “Разом до здоров’я” та “Здоров’я матері та дитини”, дозволила впровадити в області сучасні перинатальні технології: індивідуальні пологові зали, пологові стаціонари сумісного перебування та підтримку грудного вигодовування, партнерські пологи. Так відсоток партнерських пологів в області значно збільшився. Завдяки цьому ми відійшли від “агресивного” акушерства і вдалося зменшити відсоток кесарських розтинів,- розповів Владислав Починок.
Протягом 2011 року в Черкаській області сталося на 13 пологів більше, ніж в попередньому.
- Різниця в цифрах невелика, - зазначив фахівець, - проте навіть такий результат для нас є важливим. Протягом минулого року на Черкащині народилося 12 270 немовлят. До того ж серед цих пологів зменшилась поширеність ускладнень. Випадків материнської смертності протягом року не було взагалі. .
Як повідомляють у прес-служба ГУОЗ та МК, позитивним результатом відзначилася робота виїзної акушерсько-гінекологічної бригади санітарної авіації і служби планування сім'ї та репродуктивного здоров’я. Основними показниками ефективності роботи служби є показник кількості абортів, що протягом минулого року також знизився.
20.02.2012 18:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter