У Черкасах відбулася обласна конференція «Актуальні питання офтальмології»

У Черкасах відбулася обласна конференція «Актуальні питання офтальмології»Як інформують в управлінні охорони здоров'я Черкаської ОДА, 19 листопада в конференц-залі готелю «Reikartz Optima» м. Черкаси відбулась обласна науково-практична конференція на тему: «Актуальні питання офтальмології».

Під час заходу офтальмологи медичних установ Черкащини обговорили проблему діагностики та профілактики тяжких інвалідизуючих захворювань очей, обґрунтованість вибору оптимального лікарського препарату, моніторингу функціювання окорухового апарату.

Кандидат медичних наук, голова Асоціації дієтологів України Олег Швець розповів про каротиноїди в профілактиці вікового погіршення зору. «Важливу роль у покращенні зору відіграє повноцінне збалансоване харчування. Приміром, каротиноїди лютеїн і зеаксантин – антиоксиданти, які містяться переважно в зелених листкових овочах і жовтих чи оранжевих фруктах, захищають сітківку від шкідливої дії світла. Зорові пігменти здатні поглинати майже 80 % шкідливих променів та нейтралізувати вільні радикали. Щоденне споживання 10 мг лютеїну та 2 мг зеаксантину призупинять розвиток та прогресування вікових захворювань очей», – зазначив Олег Швець.

Про планування хірургічного втручання в пацієнтів з віковою макулярною дегенерацією поінформувала присутніх ЦМХО ретинолог, офтальмолог вищої категорії Тетяна Кузнецова. «В еру факоемульсифікації катаракти більшість дослідників заперечують дію стимулювального впливу катарактальної хірургії на виникнення та прогресування ВМД. Проте, не зважаючи на розвиток технологій, є низка важливих питань щодо ризиків, оптимального часу оперування, переваг хірургії захворювання», – пояснила Тетяна Кузнецова.

Зокрема, у ході конференції було заслухано доповідь менеджера з питань регіонального розвитку ТОВ «БАУШ ХЕЛС» Тетяни Самойлюк з питань контактної корекції в епоху цифрових технологій. «Нові технології – невід’ємна частина нашого життя. Це, з одного боку, інноваційні засоби комунікації: комп’ютери, планшети, електронні книги, смартфони, з іншого – зміна образу життя та збільшення зорових навантажень. Тому, через те, що людина користується гаджетом на близькій відстані, очам доводиться постійно фокусуватися і перефокусуватися для відстеження тексту та графічних зображень. У результаті, в людини виникає комп’ютерний або цифровий зоровий синдром», – прокоментувала Тетяна Самойлюк.
21.11.2019 14:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter