У Черкаській ОДА відбувся круглий стіл, присвячений впровадженню телемедицини

Переваги та можливості упровадження телемедицини обговорили за круглим столом «Телемедицина: перспективи розвитку та досвід застосування в боротьбі з серцево-судинними захворюваннями» в облдержадміністрації. Долучилися до дискусії фахівці у медичній галузі та виробники медичного обладнання. Як інформують у Черкаській ОДА, такі зустрічі, каже заступник очільника області Віктор Карпенко, допомагають усебічно дослідити питання та напрацювати подальші кроки до дій.
У Черкаській ОДА відбувся круглий стіл, присвячений впровадженню телемедицини

Телемедицина є одним із кращих та перспективних способів підвищення рівня медичного обслуговування, особливо для тих груп, що проживають на сільських територіях. Про це свідчить і міжнародний досвід. Найбільшу результативність має це обладнання насамперед при серцево-судинних захворюваннях, а також при діагностуванні пацієнтів сімейними лікарями.

Саме серцево-судинні захворювання є однією з основних причин смертності в усьому світі. Більше 60 % смертей в Україні стаються саме через інфаркти та інсульти. Від часу, упродовж якого пацієнт отримає необхідну допомогу, залежить його здоров’я. Оптимальними вважаються 2 години. Скоротити час надання допомоги та підвищити її якість може застосування телемедицини.

Ділився досвідом використання такого обладнання, зокрема виробництва української фірми з виготовлення медобладнання «ЮТАС», лікар-кардіолог станції швидкої медичної допомоги Полтави Любомир Ткач. Обладнання цього виробника у ході круглого столу презентували в ОДА. Загалом у Полтаві співпрацюють з «ЮТАС» з 2008 року та, за словами лікаря, завдяки цьому значно покращили результати роботи.

– Телемедицина активно розвивається останні 10 років, – відзначив директор ТОВ «Медична техніка» Віктор Пересунько. – Компанія «ЮТАС» розпочала виготовлення обладнання ще більше 20 років тому. Тоді ж Черкащина також застосовували такі технології. У ті часи це були екзотичні новинки, зараз же стає все звичнішим явищем. Майже всі регіони України вже упроваджують у себе телемедицину та переконуються у її ефективності. Нині ж на порядок денний виходить питання-мінімум: як правильно сформувати стратегію розвитку телемедицини в конкретному регіоні.

Водночас він відзначив, що нині в Україні не так багато фірм, які виготовляють дійсно якісне сучасне обладнання, яке б діяло саме на базі медичного устаткування. Воно, у свою чергу, забезпечує безперебійність роботи, чіткість результатів та зв’язок між, приміром, фельдшером швидкої та лікарем, який надає консультацію. Крім того, забезпечує збереження особистої, лікарської таємниці та інших таємниць, передбачених законодавством України, а також конфіденційності персональних даних.

Аналогічні зустрічі в області планують зробити традиційними.
14.11.2019 14:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter