Майже 10 тисяч жителів Черкас хворіють на цукровий діабет

Майже 10 тисяч жителів Черкас хворіють на цукровий діабет За інформацією Черкаського міськиого інформаційно-аналітичного центру медичної статистики та здоров’я, у м. Черкаси в 2018 році було зареєстровано 9976 хворих на цукровий діабет, тоді як в 2017 році їх налічувалось – 8684. В цілому по м.Черкаси захворюваність на цукровий діабет за останні 3 роки зросла на 10%. 30 % хворих на цукровий діабет – це молодь.

Цукровий діабет (ЦД) – це порушення обміну речовин, викликане зниженням секреції інсуліну підшлунковою залозою чи зниженням чутливості тканин до інсуліну. Основною ознакою цього захворювання є стійке підвищення рівня цукру в крові. ЦД має такі симптоми: різка втрата ваги, постійна сильна спрага, сухість шкіри та слизових оболонок, відчуття голоду, свербіж шкіри, судоми в литкових м’язах, нечіткість зору.

Щоб запобігти захворюванню, особам з групи ризику необхідно дотримуватись здорового харчування, а саме: харчування повинно бути повноцінним: містити достатню кількість білків, жирів, вуглеводів. Обмежити в раціоні їжу, що містять вуглеводи (цукор, цукерки, тістечка); тваринні жири, споживання солі, алкогольних напоїв. Віддавати перевагу рослинним жирам. На Вашому столі завжди повинні бути свіжі овочі. Бути фізично активними, утримуватись від шкідливих звичок.
13.11.2019 12:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter