У Черкаській обласній лікарні пройшло перше засідання Української кардіологічної школи імені академіка М.Д. Стражеска

Як інформують у Черкаській ОДА, перше засідання Української кардіологічної школи імені академіка М.Д. Стражеска відбулося на базі Черкаської обласної лікарні в діагностично-косультативному центрі 7 листопада. Фахівці з різних регіонів мали можливість ознайомитися з питаннями спеціалізованого та високотехнологічного лікування серцево-судинних захворювань, специфікою спадкоємності та моніторингу пацієнтів.
У Черкаській обласній лікарні пройшло перше засідання Української кардіологічної школи імені академіка М.Д. Стражеска

На початку конференції професорка Олена Мітченко презентувала експертно-консультативні центри Інституту кардіології ім. академіка М.Д. Стражеска НАМН України та зазначила, що зараз на базі ННЦ ефективно функціюють: українські організаційно-методичні кардіологічний і ревматологічний центри та осередок побічної дії лікарських засобів. Зокрема, фахівчиня поінформувала присутніх стосовно первинної та вторинної профілактики серцево-судинних захворювань.

«У 2013 році ми оприлюднили масовий аналіз двадцяти факторів ризику. Найбільші поширені з них – характеристики, що засвідчують про надлишкову масу тіла й ожиріння. Згідно з популяційним дослідженням близько 70% населення мають проблеми із зайвою вагою та два компоненти ліпідограми: загальний холестерин та холестерин ліпопротеїнів низької щільності. Інші фактори ризику, приміром, артеріальна гіпертензія чи інсулінорезистентність трапляються рідше», – наголосила Олена Мітченко.

Про принципи сучасної терапії пацієнтів зі стабільною хворобою коронарних артерій розповів професор Михайло Лутай. За словами медика, ішемічна хвороба серця — одна з основних причин високої смертності та втрати працездатності населення в Україні, що становить серйозну медико-економічну проблему. «Успішне вирішення цього питання залежить від розуміння механізмів розвитку захворювання, можливості прогнозування ускладнень та результатів, що визначає лікарську тактику, вибір і ефективність проведеної терапії», – зазначив Михайло Лутай.

Під час заходу професор Леонід Воронков презентував доповідь про сучасні підходи до фармакотерапії пацієнтів з ХСН. Питання комбінованої антигіпертензивної терапії порушив професор Юрій Сіренко. Насамкінець фахівці обговорили особливості кардіореабілітації, специфіку гострого артеріального і венозного тромбоемболізму, а також поняття тромбоемболії легеневої артерії та тромбозу глибоких вен.
08.11.2019 15:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter