За 9 місяців 2019 року в Черкасах зареєстровано 832 випадки інсульту

За 9 місяців 2019 року в Черкасах зареєстровано 832 випадки інсульту За інформацією КНП «Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров’я», 29 жовтня світова громадськість відзначає День боротьби з інсультом. Кожні 12 хвилин від цієї хвороби у світі помирає одна людина. Україна посідає одне з перших місць у Європі за показниками цереброваскулярної патології та смертності від інсульту. З кожним роком захворюваність на цереброваскулярні патології, зокрема на мозковий інсульт зростає. Щорічно в Україні захворюють на інсульт близько 100 тисяч чоловік, з них 50 % стають інвалідами; близько 30 % з них – громадяни працездатного віку. Якщо ситуація не зміниться, кожний п’ятий житель України помре від інсульту, і ще кожний п’ятий – буде залежати від «оточуючих».

Підступність інсульту – у його раптовості та несподіваності.

Щорічно в м. Черкаси реєструється більше 1000 випадків гострих порушень мозкового кровообігу. За 9 місяців 2018 року зареєстровано 804 випадки інсульту; за цей же період 2019 року уже – 832.

На базі КНП « Черкаська міська лікарня швидкої медичної допомоги» функціонує неврологічне відділення для хворих з порушенням мозкового кровообігу та відділення нейрореанімації для хворих з порушенням дихальної та серцевої діяльності. Щороку тут проходить лікування більше 800 хворих з порушенням мозкового кровообігу.

Інсульт – це гостре порушення мозкового кровообігу, внаслідок якого виникає пошкодження частини головного мозку. Інсульт найчастіше є ускладненням гіпертонічної хвороби і розвивається на фоні різкого підвищення артеріального тиску.

Існують два різновиди інсульту:

- геморагічний, який викликаний розривом мозкової артерії;
- ішемічний, при якому артерія, що постачає кров у мозок, закупорюється
Перші ознаки інсульту:
- раптова слабкість (оніміння) в обличчі, руці та/або нозі, половині тіла;
- раптове зниження або втрата зору;
- несподіване утруднення мови або складність у розумінні зверненої мови; раптовий сильний головний біль;
- раптове запаморочення, нудота, блювота, втрата рівноваги, порушення координації рухів.

Якщо ви помітили хоча б один з цих симптомів, терміново викликайте швидку допомогу. Ця хвороба не домашня, вона потребує термінового стаціонарного лікування! Чим швидше пацієнту нададуть фахову допомогу, тим більші його шанси уникнути важких ускладнень.

Особливу увагу необхідно приділяти корекції способу життя:
- відмові від паління;
- зменшенню вживання алкоголю;
- щоденному фізичному навантаженню: займайтесь фізкультурою щодня, робіть прогулянки на свіжому повітрі і т.д.;
- правильному харчуванню (зменшуйте вживання солі, цукру, жирів, збільшуйте вживання овочів та фруктів).
30.10.2019 17:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter