Мінрегіон підтримав пропозиції Черкаської ОДА по розвитку медицини на селі

Мінрегіон підтримав пропозиції Черкаської ОДА по розвитку медицини на селі За інформацією Черкаської ОДА, ще один автомобіль для медичних працівників та 99 комплектів телемедичного обладнання додатково придбають для області за рахунок нерозподіленої субвенції. Мінрегіон підтримав ці пропозиції Черкаської області на засіданні Комісії з розгляду переліку проектів та заходів, що фінансуються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості.

Засідання відбулося у Києві минулої п’ятниці. Свої пропозиції щодо внесення зміни до проектів та заходів, що фінансуються за рахунок субвенції представили 22 обласні державні адміністрації окрім Луганської та Рівненської. Від Черкащини взяв участь у засіданні заступник очільника області Віктор Карпенко.

– На моє переконання, маємо доцільно використовувати кошти державної субвенції на розвиток медицини у сільській місцевості, – переконаний посадовець. – Їх ми, передовсім, можемо спрямовувати на будівництво амбулаторій, придбання автомобілів для них та комплектів телемедицини. На останньому засіданні комісія підтримала всі наші пропозиції. Тож, можемо сказати, що закупимо на 1 автомобіль більше та ще майже сотню комплектів з телемедицини. Їх, між тим, до того в області було лише 17.

Щодо автомобілів, то їх отримають усі 26 амбулаторій, які будують в області, а також інші райони, які заявили про потребу, додав Віктор Карпенко. Загалом на Черкащині вже проплатили 23 автомобілі для медпрацівників амбулаторій, а на 31 провели тендери та відсьогодні можуть підписувати договори.

– Залишок субвенції, розподіленої на область, необхідно спрямувати на дійсно вартісні речі для громад, – зазначив він. – Тож чекатиму від районів, міст та ОТГ пропозицій щодо придбання автомобілів, будівництва амбулаторій або ж капітального ремонту й реконструкції вже наявних будівель амбулаторій. Хоч субвенція Мінрегіону декларується як перехідна, втім, вважаю, ми маємо вже зараз зібрати пропозиції, аби знати, як у подальшому зможемо якісно використати цей залишок.
29.10.2019 08:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter