У 4-тисячному Цибуліві на Монастирищині люди протестують проти закриття дільничної лікарні

У 4-тисячному Цибуліві на Монастирищині люди протестують проти закриття дільничної лікарні У селищі Цибулів Монастирищенського району Черкащини хочуть закрити дільничну лікарню. Місцеві вийшли на мітинг до Будинку культури. Бідкаються, що тепер не зможуть отримати вчасної медичної допомоги.

"Боїмося, що з нового року лікарні не буде. Вона обслуговувала величезний кущ - більше десятка сіл. А тепер нам радять їхати в Монастирище. А як їхати, коли в деякі села автобус ходить раз на тиждень, а то й того немає", - кажуть учасники протесту.
Секретар селищної ради Людмила Кобзар підтверджує інформацію.

"Спочатку це була дільнична лікарня, а потім із неї зробили терапевтичне відділення №2 районної лікарні. Зрозуміло, що два таких відділення на район - забагато. Розмови про закриття ведуться з 2005 року. Але зараз справа доходить до конкретики. Гроші районна рада виділила лише до нового року. На опалення взагалі немає ні копійки. Кухарів уже зараз фінансує місцевий бюджет селищної ради. Звісно, людям це не подобається. Кажуть, що лікарня функціонувала у війну, а зараз хочуть закрити, бо немає грошей. Зараз тут залишилося 6 чи 8 ліжок денного стаціонару, а раніше було хірургічне відділення, інфекційне й пологове", - каже Кобзар.

Через ставлення районних чиновників у Цибулеві заговорили про створення своєї об'єднаної громади.

"У такому випадку знайшлися би кошти на лікарню та на інші соціальні проекти. У нашу громаду входило би більше 10 тисяч населення. Але не все залежить від нас. Попри розмови, сусідні села не хочуть об'єднуватися із Цибулевим. Кажуть, що ми ще зачекаємо", - додає Людмила Кобзар.

У селищі Цибулів проживають 4 тис. жителів. Є школа, два дитячі садки, будинок культури, консервний завод та завод "Енергетик", де виробляють металеві конструкції.

Юрій Стригун gazeta.ua
27.09.2019 10:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter