Черкащанки хворіють на рак шийки матки частіше, ніж у середньому по Україні

На рак шийки матки черкащанки хворіють частіше, ніж у середньому по Україні. Ця хвороба є другою за поширеністю онконебезпекою для жінок – після раку молочної залози. Про те, як убезпечитись від цієї недуги, провідні фахівці області розповіли під час прес-конференції у черкаському прес-клубі.
- Щороку в світі виникає до півмільйона нових хворих – і за прогнозами, до 2015 року ця цифра становитиме 1 мільйон, якщо не вжити термінових заходів. Україна робить свій «внесок» в проблему у вигляді появи щороку 5 тисяч нових хворих жінок. Черкащина – 160-180 на рік – і показники захворюваності у нас вищі, ніж у середньому по Україні, - констатувала гінеколог-онколог КЗ «Черкаський обласний онкологічний диспансер» ЧОР Ольга Палійчук. - Небезпека хвороби у тому, що до часу вона ніяк себе не виявляє – проблему може побачити фахівець під час огляду жінки. Біда у тому, що жінки по 5 і більше років можуть цих оглядів не проходити – у результаті, в кожної 4-5 жінки хворобу виявляють на 3-4 стадії - коли лікарі мають вже обмежені у можливості допомогти жінці.
При вчасному зверненні і виявленні хвороби виходом є органозберігаючі операції, особливо важливі тоді (а такі випадки далеко не рідкість), коли РШМ виявляють у молодих дівчат - операція дає шанс у майбутньому стати матір’ю та народити здорову дитину.
Ольга Палійчук також констатувала, що багато українських жінок сьогодні працюють за кордоном, додому приїжджають нечасто – повертаються, зазвичай, тоді, коли вже не можуть там працювати. І, коли після цього звертаються до гінеколога – той виявляє уже занедбаний рак – або шийки матки, або молочної залози.
17.02.2012 09:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter