Чигиринська ОТГ може створити Центр надання первинної медичної допомоги

Чигиринська ОТГ може створити Центр надання первинної медичної допомогиЯк інформують у Черкаській облраді, в Чигирині відбулася зустріч радниці з муніципальних питань Центру Анни Сарани та представників органу місцевого самоврядування Чигиринської ОТГ. Разом вони завітали до районної лікарні первинної ланки, що знаходиться на території міста, де їм вдалося поспілкуватись з головним лікарем та фінансистом Чигиринського районного ЦПМСД.

За словами головного лікаря Чигиринського районного ЦПМСД Олексія Чабанова, грошей на усі потреби первинки зараз не вистачає, як і лікарів на всю кількість населення. Деякі лікарі вже заключили декларації понад норму, через це фінансування НСЗУ надходить менше, і це при тому, що ще не всі люди заключили декларації з лікарями.

«Нам доводиться більшу частину часу «стояти з простягнутою рукою» в громадах району, але як завжди – хтось допомагає фінансово, а хтось ні. Звичайно нам було б зручніше працювати у межах об’єднаної територіальної громади, бо громада також зацікавлена у якості надання медичних послуг жителям і одразу бачить як і куди витрачаються надані кошти. Є декілька питань які треба на даний момент вирішити: основне – це знайти сімейних лікарів», - констатує Олексій Чабанов.

Радниця Черкаського ЦРМС надала методичні рекомендації щодо створення Центру надання первинної медичної допомоги ОТГ, а також надала інструменти аналізу існуючої мережі медичних закладів. Завдяки відкритому доступу до даних на сайті НСЗУ будь хто, кого цікавить тема медицини, може легко знайти необхідні дані та проаналізувати. Анна Сарана продемонструвала на зустрічі як користуватись ресурсними сайтами та яку корисну інформацію для розрахунків звідти можна узяти.
06.08.2019 09:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter