Масове отруєння людей в Жашківському районі спричинив збудник сальмонельозу, - Держпродспоживслужба

Масове отруєння людей в Жашківському районі спричинив збудник сальмонельозу, - ДержпродспоживслужбаДержпродспоживслужба Черкаської області повідомляє, що випадок групового захворювання на гостру кишкову інфекцію серед жителів с. Бузівка Жашківського району локалізований та ліквідований.

Загалом постраждало 14 осіб, з них 4 дитини, які перебували на стаціонарному лікуванні в інфекційному відділенні Жашківської центральної районної лікарні.

Заключний діагноз: у 10 осіб сальмонельоз, середній ступінь важкості, у 4 осіб – гострий гастроентероколіт, середній ступінь важкості.

Нагадуємо, що постраждалі 22 червня 2019 року брали участь у святкуванні дня народження у кафе «Центральне» ФОП Кравченко А.А. у с. Бузівка Жашківського району. Джерелом збудника інфекції стали працівники кафе, що були носіями бактерій роду Salmonella.

За результатами лабораторних досліджень, проведених ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України», у 10-ти хворих, 3-ох працівників закладу, 2-ох контактних осіб, які були присутні на святкуванні, 2-ох гігієнічних змивах з об’єктів довкілля виділено бактерії роду Salmonella.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Черкаській області було вжито необхідних заходів щодо локалізації та ліквідації спалаху. Зокрема, фахівці провели позапланову перевірку кафе «Центральне» ФОП Кравченко А.А., в ході якої були виявлені грубі порушення санітарного законодавства, законодавства у сфері безпечності харчових продуктів.

За результатами перевірки на адресу власника закладу був направлений припис щодо усунення виявлених порушень, за пропозицією Держпродспоживслужби суб’єктом господарювання тимчасово призупинено роботу закладу громадського харчування. На власника закладу накладено 2 штрафи за порушення санітарного законодавства та законодавства у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, матеріали передано до Жашківського відділення поліції Уманського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області та Жашківського відділення Уманської місцевої прокуратури.
15.07.2019 09:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter