Інститут аналітики та адвокації: 2018 року в Черкаській області через Прозорро придбали матеріалів на проведення понад 60 тис. тестувань на ВІЛ-інфекцію

Як інформує прес-служба ГО «Інститут аналітики та адвокації", в 2018 році в Черкаській області протягом першого півріччя 2018 року через систему Прозорро придбали діагностичних матеріалів, що дозволяють провести 60 727 тестувань на ВІЛ-інфекцію.

Під час дослідження фахівці Інституту аналітики і адвокації виявили, що 97,5% придбаних тестів – лабораторні. Основним замовником лабораторних тестів у регіоні став Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом, який за півроку придбав більше 57 тис. систем.

- Показник конкурентності закупівель в регіоні низький - 44,4%, що свідчить про відсутність мотивації до заощадження бюджетних коштів у більшості замовників. Основними замовниками у закупівлях швидких тестів у регіоні є центральні районні лікарні та центри медико-санітарної допомоги. На них припадає 57% оголошених закупівель. Найбільше швидких тестів придбали для Центру первинної медико-санітарної допомоги у Каневі – 500 тест-систем, - пояснила Олена Дмитренко, консультант напрямку моніторингу закупівель ІАА.

За поширеністю інфекції область знаходиться на десятому місці по Україні – 301,6 на 100 тис. населення. За січень-червень 2018 року в регіоні зареєстровано 264 нових випадків ВІЛ.

Інститут аналітики та адвокації: 2018 року в Черкаській області через Прозорро придбали матеріалів на проведення понад 60 тис. тестувань на ВІЛ-інфекцію


У фокусі дослідження знаходяться лише 12 регіонів України, в яких впроваджується програма PEPFAR, тобто області з найвищим рівнем поширеності ВІЛ-інфекції.
Зазначимо, що крім коштів місцевих бюджетів, існує ще щонайменше два джерела фінансування діагностики ВІЛ-інфекції: державний бюджет та кошти міжнародних організацій. Тому частина потреби у тестуванні, яка існує, може бути покрита саме за рахунок цих ресурсів.

Лікарі Всесвітньої організації охорони здоров’я рекомендують систематично проходити тестування на виявлення ВІЛ. Бажаючі можуть пройти тестування в сімейного лікаря.

25.06.2019 19:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter