У Черкасах відбулася публічна консультація щодо запровадження професійного ліцензування лікарів

4 червня в Черкасах відбулася публічна консультація щодо запровадження професійного ліцензування лікарів для медичної спільноти за участі заступника міністра Олександра Лінчевського. Під час зустрічі лікарі, керівники медичних закладів й управлінці у сфері охорони здоров’я разом з експертами МОЗ України обговорили нові правила, за якими працюватимуть лікарі.

Першим питанням розглянули тему професійного ліцензування лікарів.

— Питання, які обговорювалися на цьому заході, насправді звучать кожного дня в ординаторських. Зараз ця дискусія винеслася на рівень Міністерства, аби стати новою політикою у післядипломній освіті. Для лікаря безперервний професійний розвиток – це частина життя. Також обговорювали ліцензування – нову філософію стосунків між лікарем, пацієнтом та державою. Зокрема, хто регулюватиме момент становлення студента/інтерна лікарем, – зазначив Олександр Лінчевський, заступник міністра охорони здоров’я.

У консультації взяли участь 52 лікаря з Черкас та Черкаської та Кіровоградської областей, яких зацікавив новий формат обговорення. Младена Качурець, Керівник медичного сектору Офісу ефективного регулювання, розповіла про систему ліцензування, її переваги та зміни в підході до оцінювання роботи лікарів. У свою чергу, Тетяна Потупалова, державний експерт Директорату науки, інновацій, освіти та кадрів МОЗ України презентувала інформацію про безперервний професійний розвиток, що є частиною ліцензування.

Впровадження професійного ліцензування лікарів – це принципово нові правила доступу до професії лікаря, які сприятимуть підвищенню якості медичної допомоги та зростанню престижу лікарської професії в українському суспільстві.

Метою політики є підвищення мотивації лікаря шляхом:

• забезпечення достойної винагороди лікарю, що підтвердив свою кваліфікацію;
• визнання його професіоналізму незалежно від стажу роботи;
• забезпечення можливості вільно працевлаштовуватися та практикуватися без обмежень щодо закладів охорони здоров’я.
07.06.2019 13:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter