Протитуберкульозний диспансер на Черкащині непрозоро витратив 10 млн. грн., - Мережа 100% життя

Протитуберкульозний диспансер на Черкащині непрозоро витратив 10 млн. грн., - Мережа 100% життяПротитуберкульозний диспансер на Черкащині непрозоро витратив 10 мільйонів грн.

Про це повідомляють у БО «Мережа 100% життя» м. Харків. Аналітики дослідили закупівлі медзакладу з листопаду до січня 2019 року.

Упродовж цього часу всього 1 конкурентна закупівля з 74-ох була успішною. 60 торгів Черкаського обласного протитуберкульозного диспансеру – прямі договори без конкурсів, 8 проведені за допомогою переговорної процедури.

- Це показує халатне ставлення медзакладу до конкурентних процедур через Prozorro. Адже відома практика аналогічних українських лікарень та диспансерів, коли через аукціон економлять мільйони бюджетних коштів. Тобто наших з вами податків. – пояснює аналітик Костянтин Дмитрієв. – ситуація, яка склалася у Черкаському протитуберкульозному диспансері може свідчити про те, що медзаклад значно переплачує за ліки, послуги або інші медичні товари.

5 разів замовник намагався провести відкриті торги, які так і не відбулись, тому що на них прийшло недостатньо учасників.

Аналітики зазначають, що це ще раз доводить – українському законодавству необхідні зміни, які б забрали можливість ухилятись від конкурентних процедур.
07.03.2019 13:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter