Золотоніська ЦРЛ провела закупівлі з порушеннями на 15 млн грн., - Інститут аналітики та адвокації

Золотоніська ЦРЛ на Черкащині провела закупівлі з порушеннями на 15 млн грн. Про це йдеться в повідомленні Інституту аналітики та адвокації.

Рік тому аналітики виявили закупівлі медзакладу з порушеннями, проте звернення і скарги не давали результатів. На початку 2019 року ревізія Держаудитслужби довела порушення в закупівлях ліків.
Золотоніська ЦРЛ провела закупівлі з порушеннями на 15 млн грн., - Інститут аналітики та адвокації

Загальна сума всіх закупівель ліків із порушеннями Золотонінської ЦРЛ понад 15 мільйонів. Упродовж року аналітики надсилали звернення до медичного закладу, проте у самій лікарні зазначають, що листи не доходили.

- На жоден лист відповіді не було – коментує керівник напрямку аналітики та адвокації Кіровоградського обласного відділення ВБО "ВМ ЛЖВ", Аліна Логінова, – Вперше замовник зателефонував після відкриття провадження омбудсменом щодо порушення права на доступ до публічної інформації. Пояснили, що листів не отримували, хоча останні 4 мають позначку про отримання в грудні 2018.

Управління північного офісу Державної аудиторської служби надіслало результати ревізії фінансово-господарської діяльності Замовника. Упродовж 2017-2018 років, купуючи ліки для власної госпрозрахунковою аптеки, медзаклад некоректно визначав предмет закупівлі:

З листа ДАСУ:

«Лікарнею, внаслідок безпідставного визначення предмету закупівлі та його поділу, шляхом укладання 406 окремих договорів, які в порушення статті 26 Господарського Кодексу України не містили специфікації, та відповідно звіт про укладений договір не містив найменування (номенклатури, асортименту), як передбачено умовами Наказу МЕРТ №490 від 22.03.2016, здійснено закупівлю лікарських засобі на загальну суму 15 207 770 грн. без застосування процедур закупівель, що є порушенням ч.7 ст.2 та ч.3 ст. 36 ЗУ «Про публічні закупівлі».

На сьогодні відносно завідувача аптекою Котко Р.М., який відповідає за визначення предмету закупівлі ліків, склали протокол про адміністративне правопорушення та передали матеріали до суду (за ч.1 ст. 164-14 КУпАП (порушення законодавства про закупівлі).
18.02.2019 13:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter