У Черкасах від менінгококової інфекції помер 2-річний хлопчик

У Черкасах від менінгококової інфекції помер 2-річний хлопчик. Олексія не стало менше ніж за дві доби після перших проявів хвороби, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Останні фото з дитиною – це коли хрещена подарувала фотосесію. За кілька днів до Нового року родина встигла скористатися подарунком. Олексію було два роки і чотири місяці, він щойно навчився говорити своє перше речення у житті. Раптом у нього піднялася температура, почалася блювота, а на тілі з’явилися криваві плями. "Я підіймаю кофтинку, а ці висипи на очах збільшуються. Це страшно", - каже мама Катерина.

У черкаській дитячий лікарні діагностували менінгококцемію блискавичної форми. Менше ніж за дві доби Олексій помер. "Він так мучився, йому так боліло", - переживають рідні. Смертність від менінгоконцемії у світі перевищує 80%, тож Катерина не має притензій до лікування, але не розуміє, чому після смерті сина їхній родині не розповіли про небезпеку зараження – лише на папірці написали назву антибіотика. "Прийшли всі родичі, зайшли до нього, коли він був живий. Дозволили всім попрощатися, був контакт у всіх родичів, які там були, і в хрещених", - каже вона.

Менінгококова інфекція передається повітряно-крапельним шляхом. У Черкаській дитячій лікарні з хлопчиком спілкувалися 10 осіб – це родичі родини. Але маму найбільше обурює, що лікарі не поцікавилися долею її старшої доньки, котра дуже тісно контактувала з Олексієм, адже в сім'ях, де стався випадок менінгококової інфекції, ризик зараження зростає у 400 разів. Поліні 8 років, у день, коли Льоші  стало зле, вони разом гралися і обідали вдома. Пізніше старша дочка поїхала в гості до родичів, де були маленькі діти. "За старшу дочку взагалі ніхто не сказав. Коли мій син захворів, старша дочка могла бути хворою. Чому вони не зателефонували у санстанцію", - дивується матір.

Коли у трьох дорослих родичів після похорону піднялася температура, родина сама зчинила ґвалт. "Ніхто не запропонував ізолювати нас, обстежити всіх нас – не було нічого цього сказано. Ми потенційно могли заразити пів села", - обурені рідні. Катерина написала пост у соцмережі, який отримав понад 35 тисяч поширень і 12 тисяч коментарів. Після розголосу батькам запропонували здати повторні мазки на менінгококову інфекцію, а мешканцям будинку, де живе родина, рознесли записки з проханням пройти обстеження. Експертна комісія департаменту охорони здоров’я Черкас буде розбиратися, чи правильно діяли лікарі. До висновків комісії ніяких коментарів не дають.

Інфекціоніст Наталя Винник каже, що раніше такі родини супроводжував епідеміолог у складі санітарно-епідеміологічної служби. Після реорганізації ця система не працює. В усіх контактних осіб мали одразу взяти аналізи, прописати антибіотики і пояснити усю серйозність ситуації. "Бакпосів зі слизових бралися і мали братися. Якщо швидко агресивно мікроорганізм почуває 24-48 годину – і у вас новий захворілий. Всі контакти, тісні контакти – вони повині отримувати препарати антибактеріальні, щоб не дати розвиватися захворюваності", - каже вона.

Джерелом інфекції завжди є людина. Менінгокок передається повітряно-крапельним шляхом при близькому контакті зі слизовими оболонками – це тісне спілкування, обійми, поцілунки, спільний посуд. У зовнішньому середовищі  бактерія не стійка і гине впродовж години. Хвороба особливо небезпечна для дітей віком до п’яти років. Після смерті Олексія зареєстрований ще один летальний випадок у  Хмельницькій області – там померло 11-місячне немовля.

Від п’яти груп менінгококової інфекції може захистити щеплення. Одна ін’єкція коштує понад дві тисячі гривень. В європейських країнах вона обов’язкова для малюків з групи ризику, а в України щепитися від менінгококу неможливо – вакцини немає в продажу. Нині розглядається питання, аби щеплення від менінгококу внесли до державного календаря, але навіть при швидкому позитивному рішенні вакцинація стане можливою не раніше 2022 року. Хоча щороку на менінгококову інфекцію хворіє близько 300 українців, і 80% з них – діти. Достовірної статистики смертей від цієї інфекції немає.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич l
15.01.2019 11:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter