У Черкасах та області зафіксовані випадки захворювання на ботулізм

Як інформує КНП «Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров’я ЧМР», всього з початку 2018 р. в Україні вже захворіло на ботулізм 97 осіб, 8 із них померли. Випадки ботулізму були зареєстровані майже у всіх регіонах України.

В Черкаській області зареєстровано 7 випадків захворювання на ботулізм з 8 потерпілими, що обумовлено вживанням м’ясних домашніх консервів без термічної обробки, а також в’яленої та копченої річкової риби (плотва, лящ) домашнього приготування, з них 1 - в м.Черкаси.

Нагадуємо: ботулізм — як правило, виникає у зв’язку із вживанням консервованих м’ясних продуктів, особливо домашнього виготовлення, в’яленої та копченої риби, овочевих, грибних консервів, ковбаси, балика тощо.

За токсичними властивостями ботулінічний токсин переважає всі відомі токсини інших мікробів.

В шлунку і кишківнику ботулотоксин не тільки добре зберігається, а й значно підвищує свою біологічну активність при дії ферментів трипсину і панкреатину.

Спори збудника містяться у ґрунті. Паличка ботулінуса широко розповсюджена у навколишньому середовищі. Джерелом її є людина і тварина. Спори ботулінуса відрізняються надзвичайно високою стійкістю проти дії фізичних і хімічних факторів. Висока концентрація кухонної солі не впливає на ботулотоксин.

Симптоми ботулізму проявляються не так різко як при інших харчових отруєннях, зазвичай перші прояви захворювання з’являються на 2-3-ій день після вживання забрудненого харчового продукту.

СИМПТОМИ БОТУЛІЗМУ:

• порушення зору (двоїння або туман в очах);

• неврологічні розлади: невиразність мови, може бути важко ковтати, відчуття сухості в роті, м'язова слабкість;

• загальна інфекційна інтоксикація: пронос, блювота, може незначно підвищитись температура, біль в животі;

• пригнічення функції дихальних м'язів, внаслідок чого за відсутності терапії смерть настає від дихальної недостатності;

• у дітей симптоми ботулізму можуть проявлятися у вигляді апатії, відмови від їжі, тривалого плачу, а також м'язової слабкості.


Цікавим є той факт, що при споживанні кількома людьми одного і того ж продукту, захворіти на ботулізм можуть не всі. Це пояснюється тим, що збудник ботулізму розмножується в продукті «гніздами», а не рівномірно у всьому продукті.

Лікування – тільки в умовах стаціонару - введення протиботулінічної сироватки.
24.10.2018 18:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter