Головний терапевт МОЗ: при зміні часу гіпертонікам треба змістити на годину прийом ліків

Головний терапевт МОЗ: при зміні часу гіпертонікам треба змістити на годину прийом ліківУ ніч на 28 жовтня Україна переходить на зимовий час шляхом переведення стрілок годинника на 1 годину назад.
«При переході на літній або зимовий час людям, хворим на гіпертонію, слід відповідно змінити час прийому ліків», – радить Головний терапевт МОЗ, член-кореспондент НАМНУ професор Василь Нетяженко.

«На молодь ці зміни в часі, практично, взагалі не впливають, а людям старшого віку я, як кардіолог, можу порадити у ці періоди дуже ретельно передивитися призначення лікаря і змістити прийом тих препаратів, які прописані для лікування, наприклад, артеріальної гіпертензії на одну годину», – пояснює Василь Нетяженко. За його словами, артеріальний тиск на фоні його фізіологічних коливань уночі знижується, а під ранок, при пробудженні, підвищується на 5-10 міліметрів ртутного стовпчика. Якщо в людини тиск підвищений, наприклад, 150-160, а вона не звертає на це уваги, то додаткове ранкове підвищення може призвести до неприємних наслідків.
Професор також повідомив, що хоча якихось наукових досліджень з приводу впливу на людину зміни часу проведено не було, досвід показує, що переведення стрілок годинника на годину вперед або назад практично не може вплинути ані на фізичний, ані на психічний стан здоров'я. «Є повідомлення, що певні елементи адаптації виникають, коли різниця в часові є більшою, ніж 3 години. А за різниці в годину все йде за індивідуальним планом», – зазначає вчений. Він також спростовує припущення, що раннє настання темряви, у зв'язку із переведенням стрілок годинника на годину назад, може спричинити збільшення депресивних станів.
Про це повідомили в Черкаській обласній адміністрації.
26.10.2012 13:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter