В Умані відкриють філію Черкаського обласного кардіологічного центру

Філію Черкаського обласного кардіологічного центру планують відкрити на базі Уманської центральної районної лікарні. Як інформують у Черкаській ОДА, її обладнають ангіографом та сучасним устаткуванням. Про це йшлося на розширеній нараді під головуванням заступника очільника області Сергія Овчаренка.
В Умані відкриють філію Черкаського обласного кардіологічного центру

Нині серцево-судинні та судинно-мозкові патології надзвичайно поширені серед українців та є причиною смерті у 60 % випадків. Вчасно ж проведене обстеження завдяки ангіографу та належне лікування зменшує ризик смертності від інфаркту до 3,8 %. Тож відкриття агіографічного відділення на Уманщині дасть шанс на збереження здоров’я та життя тутешнім жителям.

З державного бюджету на облаштування філії обласного кардіоцентру, зокрема придбання ангіографа, вже виділили 11,5 млн грн. Ще майже стільки ж мають знайти Уманський, Тальнівський, Монастирищенський, Жашківський та Маньківський райони. Оскільки жителі саме цих районів будуть насамперед обслуговуватися у відділенні.

– Працювати над можливістю відкриття саме на Уманщині ангіографічного відділення ми почали ще торік, – зауважив Сергій Овчаренко. – Цей район був обраний не випадково. Зважаючи на віддаленість від обласного центру, хворим доводиться долати до 250 кілометрів, аби отримати належну допомогу. І це в ситуації, коли лік йде на хвилини. Зрозуміло, що створення ангіографічного відділення у північно-західному окрузі Черкаської області у подальшому дасть змогу надавати медичну допомогу пацієнтам значно швидше та якісніше. Частину коштів на відділення ангіографії надасть держава. Втім до співфінансування мають долучитися й місцеві органи самоврядування.
27.03.2018 16:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter