Кожна п’ята черкащанка має захворювання молочних залоз - Віктор Парамонов

Кожна п’ята черкащанка має захворювання молочних залоз - Віктор ПарамоновКожна п’ята черкащанка має захворювання молочних залоз, у кожної 200-ї було виявлено рак, повідомили у Черкаському прес-клубі. Такі результати безпрецедентної профілактичної акції, що проводилась у Черкасах до Дня боротьби із раком молочної залози, який світ відзначає 20 жовтня. Протягом місяця дії акції – із 20 вересня по 20 жовтня - у Черкасах курсував пересувний мамограф Черкаського обласного онкодиспансеру, який проводив безкоштовну діагностику черкащанок на захворювання молочних залоз. Пересувний мамограф робив зупинки у «спальних» районах Черкас. І протягом кількох днів у кожному із районів жінки отримували можливість зробити мамографічне дослідження, пройти обстеження онкохірурга, а також - виміряти тиск та рівень цукру крові, зробити ЕКГ.

- Загалом було обстежено до 1200 жінок, виконано до 3500 досліджень. У 202 жінок – кожної п’ятої - було виявлено ту чи іншу патологію молочних залоз: у 23 випадках – підозру на РМЗ, у 97 – фіброаденоми, кісти, у 76 – мастопатії, у 6 – рак молочних залоз. Це ті жінки, що інакше могли би звернутись до лікаря надто пізно, - констатував головний лікар КЗ «Черкаський обласний онкологічний диспансер», головний онколог Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф Черкаської ОДА Віктор Парамонов. - До бригади пересувного мамографа входив лікар функціональної діагностики, що провів 776 вимірювань тиску, 764 – цукру крові, зробив 847 ЕКГ. Всіх хворих, виявлених у результаті обстежень, було направлено до лікарів – 40 черкащанок – до обласного кардіоцентру, 20 – до обласної лікарні. На дообстеження до обласного онкодиспансеру направлялось 75 жінок.

Після закінчення дії акції пересувний мамограф продовжить працювати у Черкасах - до середини листопада, а тоді – знову вирушить у сільські райони області, де він і проводив обстеження жінок протягом 8 років. Незважаючи на меншу доступність медичних послуг у районах, саме у Черкасах виявляється найбільше запущених випадків РМЗ. І це - серйозна причина для аналізу ефективності роботи міської системи охорони здоров’я. 1200 обстежених протягом акції черкаських жінок – це та кількість, яку протягом року (!) обстежують стаціонарні мамографи, встановлені у 2 поліклініках Черкас. Для проведення акції і отримання такого результату було витрачено 4 тижні часу та 50 тисяч гривень з обласного бюджету. І, якщо у такому режимі працювати хоча би рік – можливо було б досягнути вагомих результатів у профілактиці та зниженні рівня захворюваності жінок. Це колосальні резерви міської системи охорони здоров’я, в основному – організаційні.

- «А я не знала» – цю фразу найчастіше доводиться чути лікарям від жінок, що стають пацієнтками онкодиспансеру. Жінки констатують, що не знали про ризик захворювання і можливість його уникнути або, принаймні, шанс вчасно виявити хворобу. Не знали чи не хотіли знати?... Сьогодні в Україні, крім фізіологічних причин появи РМЗ, вкрай актуальними є соціальні фактори – це страх перед хворобою або реальна непоінформованість жінок, - зазначив завідуючий хірургічним відділенням №1 КЗ «Черкаський обласний онкологічний диспансер», головний спеціаліст із захворювань молочної залози Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф Черкаської ОДА Олег Тюрін. - Проведенням таких акцій ми прагнемо доносити до жінок інформацію про реальність проблеми, яка може нікого не оминути, і необхідність самим вчасно подбати про своє здоров’я. Для вчасного виявлення РМЗ не потрібно нічого особливого – мамограф, УЗД-апарат, а головне – час і бажання пройти обстеження. І сьогодні жінки, хворі на рак молочної залози, констатують, що віддали б все, що завгодно, аби мати можливість вчасно пройти мамографію і переконатись, що здорові.
Рак молочної залози - це рак №1 серед жінок, рак №1 серед жінок в Україні. Щороку в області з’являється до 480 нових жінок з РМЗ. Щороку в Україні помирає від РМЗ 8000 жінок – це можна порівняти з населенням 5 сіл.
24.10.2012 10:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter