В Уманській ЦРЛ з'явилося нове офтальмологічне обладнання

У поліклінічному відділенні Уманської центральної лікарні відкрито оновлений офтальмологічний кабінет – за участі голови Уманської районної державної адміністрації Євгенія Данченка, голови районної ради Оксани Супрунець, депутатів районної ради та голів сільських рад. Про це інформує Вечірня Умань.

За підтримки керівництва району, фінансової допомоги сільських рад, зокрема субвенційних коштів для центральної районної лікарні в листопаді минулого року для офтальмологічного кабінету був придбаний автоматичний рефрактокератометр, вартість якого 194,5 тис. грн.

В Уманській ЦРЛ з'явилося нове офтальмологічне обладнання


Потреба в придбанні цього апарату була вкрай значна, адже обстеження на ньому дає можливість дослідити заломлюючу силу ока (рефрактометрію), а також кривизну рогівки (кератометрію). Відтепер стало проcтіше діагностувати такі складні патології, як астигматизм і навіть кератоконус, вдосконалилась діагностика далеко– та короткозорості.

Апарат не має обмежень за віком обстеженого: дітки дошкільного віку, які вже можуть зосередити погляд на одному яскравому предметі більше 30 секунд, люди старшого віку, зокрема й після операції з приводу катаракти (в програмі закладено окремий алгоритм обстеження для пацієнтів з інтраокулярними лінзами) – однаково легко переносять дослідження і отримують точні його результати. Процес триває близько 5 хвилин, не потребує попередньої підготовки, абсолютно безболісний.

Зазначимо, раніше обстеження на такому апараті пацієнти центральної районної лікарні мали можливість пройти лише в обласних лікувальних закладах або ж у приватних офтальмологічних кабінетах.

Окрім цього в кабінеті встановлено сучасну “темну кімнату” – спеціалізовне приміщення, яке необхідне для якісного обстеження органу зору в цілому, а також очного дна зокрема.
18.01.2018 11:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter