Черкаська ОДА: про об`єднання двох пологових будинків Черкас у "Центр матері та дитини"

Черкаська ОДА: про об`єднання двох пологових будинків Черкас у "Центр матері та дитини"Прес - служба ГУОЗ та МК Черкаської ОДА офіційно роз`яснює нюанси об`єднання двох черкаських пологових будинків в єдиний комунальний заклад – “Черкаський міський пологовий будинок «Центр матері та дитини».

Новий заклад утворено шляхом приєднання пологового будинку № 2 до пологового будинку № 1 з повним збереженням матеріально-технічної бази обох закладів.
Таке рішення було прийняте Черкаською міською радою з метою забезпечення належного рівня надання медичної допомоги жіночому населенню м. Черкаси та збереження мережі й функцій обох пологових будинків.
За словами начальника Департаменту охорони здоров’я Черкаської міської ради Олега Стадника, жоден працівник не втратить роботу.
- Щороку кількість пологів зменшуєтсья на 100. Тому виникло питання щодо доцільності утримування двох пологових будинків. Щоб не закривати один з них, ми створили єдиний Центр з метою збереження для працівників та населення цих закладів шляхом обєднання. Мови про закриття чи звільнення працівників взагалі немає. Ніхто не втратив і не втратить роботу,- запевнив Олег Михайлович.
У результаті злиття двох пологових будинків Міський центр матері та дитини з єдиним керівником, котрого вже призначено розпорядженням голови міської ради, матиме ті ж самі відділення, що й пологові будинки з тією ж кількістю штатних посад.
Так, на базі пологового будинку № 1 передбачено функціонування акушерського фізіологічного відділення з пологовими залами сімейного типу на 30 ліжок, патології вагітності на 40 ліжок та гінекологічного відділення на 35 ліжок, а на площах пологового будинку № 2 – акушерського відділення з індивідуальними пологовими палатами на 30 ліжок, відділення діагностики та невиношування вагітності на 40 ліжок та відділення реабілітації репродуктивної системи на 30 ліжок.
У перспективі планується створення двох відділень: інтенсивної терапії новонароджених та відділення реанімації й інтенсивної терапії жінок по 6 ліжок у кожному.
До питання об’єднання двох пологових будинків долучилося Головне управління охорони здоров’я та медицини катастроф Черкаської облдержадміністрації.
- Для ефективнішої роботи було створено робочу групу в складі працівників Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф облдержадміністрації, депутатів обласної ради, міської ради, департаменту охорони здоров’я Черкаської міської ради та представників обласного комітету профспілки медичних працівників, яка займається додатковим вивченням проблемних питань, пов’язаних з реорганізацією пологових будинків,- розповів Володимир Брожик, начальник Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф Черкаської облдержадміністрації.- Члени цієї робочої групи провели зустріч з працівниками Центру, на якій було надано детальну інформацію щодо стратегії розвитку акушерсько-гінекологічної служби міста Черкаси з повним збереженням та використанням матеріально-технічної бази і кадрового потенціалу обох пологових будинків.
Володимир Брожик наголосив, що у процедурі об’єднання двох закладів, враховуються всі пропозиції працівників уже єдиного Центру матері та дитини. Так, за побажаннями медичних працівників пологового будинку №2, на базі цього закладу буде зосереджено гінекологічну допомогу (відділення невиношування вагітності та реабілітації гінекологічних хворих).
На сьогодні жіноче населення продовжує отримувати амбулаторну медичну допомогу на належному рівні. Жіночі консультації, як і раніше, обслуговують жінок за територіальним принципом.
31.01.2012 09:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter