Черкаська ОДА підписала меморандум про взаєморозуміння з "Українською проектною системою"

Меморандум про співпрацю та взаєморозуміння між Черкаською обласною державною адміністрацією та ТОВ «Українська проектна система» спільно з експертно-громадською ініціативною групою «Рух реформ» було підписано напередодні. Як інформують у Черкаській ОДА, участь в обговоренні документа взяв заступник директора департаменту охорони здоров’я Олег Найдан, радник обласного керманича з питань медицини Михайло Лобас та черкаські медики.
Черкаська ОДА підписала меморандум про взаєморозуміння з "Українською проектною системою"

Експерти переконані, що реформування галузі – це не лише державна політика, а й відповідальність регіонів. Саме на вагомості останньої й наголосили учасники зібрання. Передусім, кажуть вони, в кожному регіоні медичну сферу потрібно ретельно проаналізувати.

– Зараз для реформування у країні є політична воля її керівництва, – сказав голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – А це дуже важливо. І реформи в медицині має відчути кожен громадянин. Бо нині до мене звертаються багато черкащан і скаржаться на неналежні медичні послуги. Досі ніхто системно не аналізував нашу галузь охорони здоров'я, яка дісталася нам у спадок від радянських часів. Усе це особливо важливо сьогодні – при адміністративній реформі, коли йдеться про об’єднання територіальних громад. На основі аналізу ми зможемо створити модель нової системи охорони здоров'я області. Також, за потреби, сформувати потрібні пропозиції до МОЗу.

Обласний керманич сподівається, що спільні зусилля та фаховий підхід дозволять обрати оптимальні зміни в медицині на Черкащині.

– Наша мета – допомогти й показати, які є ризики в тому чи іншому шляху реформування, аби їх знівелювати саме для громади, – зауважила незалежний експерт із питань охорони здоров’я Тетяна Авраменко.

Готові це зробити експерти спільно із представниками регіону. Мовляв, фахівці бачать проблему зсередини, а на місцях – ззовні. Під час реформування нині слід врахувати ті чинники, які заважали до цього часу. Серед них – неправильна комунікативна стратегія. Це – відсутність публічного представлення документа, який можна було обговорити, вплив людей, яким невигідна реформа, а також пристосуванців.

Основні напрями експертної підтримки:

• структурний комплексний аналіз системи охорони здоров’я регіону і розробка дієвих механізмів реорганізації медицини;

• інформатизація, автоматизація: впровадження інформаційної системи «Паспорт закладу охорони здоров’я», реєстр пацієнтів, лікарів, моніторинг залишків лікарських засобів та медичних виробів тощо;

• організація системи технічного регулювання відповідно до директив та стандартів ЄС: стандартизація медичної допомоги (адаптовані клінічні настанови, уніфіковані клінічні протоколи, медичні стандарти, табелі оснащення);

• запровадження європейського досвіду при здійсненні державних закупівель закладами охорони здоров’я області, зокрема, застосування Рамкових угод, електронних торгів тощо. Надання методичних рекомендацій щодо належного здійснення державних закупівель з метою дотримання законодавства у сфері державних закупівель;

• гармонізація національних і регіональних цільових програм, чітка структуризація програмно-цільового підходу: бюджетне фінансування за критичними нозологіями, добровільне страхування – за некритичними нозологіями, благодійність – рідкісні захворювання;

• формування багатоканальної системи фінансування медичної допомоги: благодійні внески, добровільне медичне страхування, міжнародні кредити та ін.;
• проведення семінарів, конференцій, тренінгів із залученням фахівців провідних європейських країн, міжнародних організацій, у рамках обміну досвідом реформування системи охорони здоров’я;

• конструктивна співпраця з центральними органами виконавчої влади, місцевими та народними депутатами розроблення необхідних нормативних документів, пропозицій.

Оскільки основний вектор державної політики орієнтований на гармонізацію української системи охорони здоров’я до європейських норм і стандартів, комплекс спільних кроків, що пропонується на шляху до покращення рівня надання медичної допомоги в Черкаській області, буде здійснюватися в рамках реалізації положень, передбачених Національною стратегією реформування системи охорони здоров’я в Україні на період 2015-2020 років та на виконання Стратегії сталого розвитку «Україна – 2020».

– Фаховий підхід – це добре, проте, підґрунтя будь-яких реформ – це економічна складова, – вважає заступник директора Департаменту ОЗ Черкаської ОДА Олег Найдан. – Наразі реформа поступово запроваджується. Ми стикаємося з низкою проблем, різними поглядами, нерозумінням громадськості. Та сьогодні медицина працює за принципом фінансування ліжкового фонду, а не на надання якісної послуги. Зрозуміло, це потрібно змінювати. Поступово, обережно, грамотно. Сподіваємося, що підписаний меморандум знизить ризики до мінімуму, а стабілізація економіки в майбутньому дозволить запровадити прогресивний досвід.
11.06.2015 08:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter