Майборода: Через нераціональний розподіл бюджету в Черкасах склалася загрозлива ситуація в медичній галузі

Майборода: Через нераціональний розподіл бюджету в Черкасах склалася загрозлива ситуація в медичній галузі Депутат Черкаської облради Любов Майборода направила звернення секретарю Черкаської міської ради Радуцькому, першому заступнику міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Хвилю з приводу загрозливої ситуації з фінансуванням надання послуг пацієнтам у лікувальних закладах міста.

При затверджені міського бюджету на 2015 рік з метою забезпечення функціонування галузі, депутатами були збільшені видатки за рахунок коштів міського бюджету на загальну суму 39 мільйонів гривень. З них більша частина асигнувань департаментом бюджетної політики встановлена на листопад-грудень місяць, що фактично паралізує роботу галузі. Медичним працівникам та пацієнтам незрозуміло: чому чиновники міськвиконкому не вживають дієвих заходів по вирішенню ситуації.


"До мене надійшли чисельні звернення медичних працівників міста та пацієнтів лікувальних закладів з приводу ситуації, що склалась в галузі охорони здоров`я, - сповіщає Л. Майборода. - Заклади охорони здоров`я на межі припинення надання медичних послуг, а медичні працівники готові до страйку через значне недофінансування галузі.

Рівень фінансування галузі охорони здоров`я за чотири місяці поточного року становить 56 млн. 986 тис. гр. проти 65 млн.589 тис. за аналогічний період минулого року, тобто знизився на 13%, що суттєво погіршило якість надання медичних послуг в місті і створило соціальну напругу в колективах медпрацівників.

Незважаючи на стрімке зростання цін на медикаменти, перев`язувальні матеріали, енергоносії, видатки на утримання галузі зменшились. Така ситуація є наслідком нераціонального помісячного розпису фінансування галузі, затвердженого департаментом фінансів міськвиконкому.

65% асигнувань галузі з міського бюджету припадає на листопад-грудень місяць, що фактично паралізує роботу медичних установ протягом травня-жовтня місяців.

Зростає кредиторська заборгованість, лікарні не мають коштів на закупівлю медикаментів, оплату комунальних послуг, проведення розрахунків за вивезення сміття, обслуговування ліфтів і медичного обладнання, дезінфекції, прання білизни, тощо. Станом на 01.05.2015 заробітна плата медикам за другу половину квітня виплачена не буде.

Така ситація є вкрай загрозливою для функціонування галузі. Звертають до Вас з пропозицією негайно втрутитись в ситуацію, провести робочу нараду за участю директорів департаменту фінансів Джуган Н.В., охорони здоров`я та медичних послуг Стадника О.М., голови депутатської комісії по охороні здоров`я Роскопіна О.М., представника громадськості – голови асоціації лікарів міста Черкаси Григор`єва В.О. та запросити мене.

Мають бути прийняті конкретні пропозиції по вирішенню проблеми фінансування галузі: наближене асигнування галузі за рахунок коштів міського бюджету та забезпечена можливість надавати якісні послуги пацієнтам.
29.04.2015 09:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter