Майборода-Ткаченку: Ми не маємо права допустити, щоб приватна німецька клініка "Фрезеніус" покинула Черкаси

Майборода-Ткаченку: Ми не маємо права допустити, щоб приватна німецька клініка "Фрезеніус" покинула Черкаси Депутат Черкаської облради Любов Майборода направила звернення голові Черкаської ОДА Юрію Ткаченку з приводу триваючої тяганини навколо фінансування лікування у Черкасах хворих на хронічну ниркову недостатність в клініці «Фрезеніус».

05.03.2015 сесія Черкаської обласної ради прийняла рішення про направлення 8 млн.гр. на виконання обласної програми «Надання медичної допомоги хворим нефрологічного профілю на 2014-2017 роки». В минулому році за аналогічним формулюванням ТОВ «Фрезеніус» було направлено 10 млн.гр. з обласного бюджету. Проте 6 млн. грн. так і не були використані через бюрократичну тяганину та небажання чиновників брати на себе відповідальність і повернуті назад до обласного бюджету. При цьому, рівень оплати послуг в 2014 році при «владі Майдану» знизився до 23% проти 60% в 2013 році при «владі Тулуба».

З метою недопущення повторення в 2015 році ситуації 2014 року, мною були направлені пропозиції до бюджету по вирішенню питання оплати послуг Фрезеніуса. Зокрема, замість прийнятої редакції в бюджеті: «надати 8 млн. грн на виконання обласної програми «Надання медичної допомоги хворим нефрологічного профілю», я запропонувала записати: Надати 8,000 млн.грн. на оплату послуги гемодіалізу в ТОВ «Фрезеніус» та погодити укладання договору про закупівлю послуг між комунальним закладом «Черкаська обласна лікарня» та ТОВ «Фрезеніус Медікал КЕР». Проте депутатською більшістю пропозиції не були підтримані.

Наслідком буде недофінансування ТОВ «Фрезеніус» за прикладом 2014 року та закриття приватного закладу.

Приватна клініка «Фрезеніус» надає послуги якісні, про що свідчить звернення хворих, ксерокопія якого додається. Ціна послуги нижча, ніж в обласній лікарні. Кількість хворих, які обслуговує клініка, може бути збільшена, а ціна зменшена. Як свідчить звернення хворих, що перейшли з обласної лікарні до ТОВ «Фрезеніус, в обласній лікарні склалась неприпустима атмосфера обслуговування хворих, до них ставляться по-хамські.

До речі, в обласній лікарні не вистачає діалізних місць для лікування всіх хворих у випадку припинення діяльності Фрезеніуса (ксерокопія розрахунку діалізних місць додається). Немає ніякої потреби будувати нові діалізні центри обласної лікарні за бюджетні гроші, натомність Фрезеніус готовий розширити лікувальну базу безкоштовно. Бюджет має оплачувати тільки надані пацієнтам послуги, що є свідчення прямої економічної вигоди для бюджету області.

Ми не маємо права допустити, щоб приватна клініка покинула Черкащину. В 2011 році клініка не отримала ні копійки за лікування хворих, в 2013 – оплачено 6 млн. замість 9,6 млн. В 2014 оплачено 4.7 млн. гр. замість 14,7 млн. грн. Німецька клініка продовжує надавати медичну допомогу хворим з нирковою недостатністю, над якими знущається депутатська більшість. Звертаюсь до Вас, шановний Юріє Олеговичу, втрутитись в ситуацію з метою перегляду даного рішення депутатів.

Відповідно до ст. 13 закону України «Про статус депутатів місцевих рад», пропоную провести робочу нараду за участю директорів департаменту фінансів, охорони здоров`я ОДА, представника «Фрезеніуса» та мене і вирішити питання механізму фінансування процедури гемодіалізу по суті.
16.03.2015 15:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter