У Черкасах обіцяють написати обласну програму допомоги хворим на ниркову недостатність

У Черкасах обіцяють написати обласну програму допомоги хворим на ниркову недостатність Як інформують у Черкаській облраді, в Черкаській області створять програму підтримки хворих на ниркову недостатність. Як інформують в Черкаській облраді, такого висновку дійшли учасники наради, яку провела 11 серпня голова обласної ради Валентина Коваленко. У ній взяли участь голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко, його заступник-керівник апарату облдержадміністрації Віталій Коваль, директори Департаменту фінансів облдержадміністрації Наталія Кравченко та охорони здоров’я – Олег Найдан, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я обласної ради Інна Губенко, депутат обласної ради Василь Крот, начальник Департаменту охорони здоров’я Черкаської міської ради Олег Стадник, головні лікарі обласної лікарні Олександр Дудник і ТОВ «Фрезеніус Медикал Керр Україна» Володимир Новаківський, представники хворих, зокрема, голова громадської організації «Відроджене життя» Самвел Устьян. Вони обговорили стан і перспективи лікування хворих на хронічну ниркову недостатність методом гемодіалізу.

Як зазначила Валентина Коваленко, на початку року, коли місцеві і обласна ради розглядали і приймали бюджет на 2014 рік, вартість однієї послуги гемодіалізу коштувала 1049 гривень. Потім ціна зросла до 1154, а згодом досягла 1493 гривні і більше. В таких умовах проходять тендери із закупівлі послуг і потреба у коштах зростає.

Голова обласної ради запропонувала вихід з ситуації. На її думку, вирішити проблеми хворих на хронічну ниркову недостатність у значній мірі допоможе обласна програма, у якій необхідно прописати механізми розрахунків з лікувальними установами, потреби в устаткуванні та закупівлі витратних матеріалів, рівні можливості для пацієнтів в отриманні послуг, умови переходу з однієї лікувальної установи в іншу тощо. Пропозицію підтримав голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко.
12.08.2014 11:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter