Майборода: У тендерному комітеті Черкас присутня корупція

Майборода: У тендерному комітеті Черкас присутня корупція 1 серпня відбудеться засідання виконкому Черкаської міської ради. Протягом тижня, двічі, на прохання керівників медичних закладів, виконавчий комітет розглядав підготовлений мною проект рішення, яким надавалось право керівникам медичних закладів закуповувати вироби медичного призначення без тендеру, якщо вартість виробів не перевищує 100 тисяч гривень. У зв`язку з не проведенням тендерів, яке триває місяцями, та припиненням угод, медики не можуть придбати найнеобхідніші речі – шприці, спирт, перев`язувальні матеріали, миючі та дезінфекційні засоби, які щоденно потрібні закладам.

Проте неодноразові звернення керівників установ вивести закупівлю медичних виробів з-під тендерних процедур зустрічають нечуваний опір з боку чиновників виконкому. Як аргумент, чиновники стверджують, що апарат виконкому економить кошти, а головні лікарі – «хотять роздерибанити бюджет».

Дивно слухати такі аргументи на 24 році незалежності, коли надмірна централізація привела країну до кризи. Відношення чиновників виконкому до керівників медичних установ, як потенційних хабарників, є принизливим не тільки для керівників закладів, але і для виборців. Тому що саме в медичні установи звертаються виборці за допомогою, а не до чиновників. У сучасних умовах відносини мають будуватися на довірі, а не примусі.

Тим більше незрозуміло: навіщо ми утримуємо чисельні контролюючі органи. Невже вони не здатні проконтролювати використання коштів? Все це, на мою думку, свідчить про те, що корупція присутня, в першу чергу, у тендерному комітеті. І відбувається це наступним чином: тендери виграють наближені до міського голови та членів виконкому фірми. Чи не тому ми не можемо до цього часу сформувати виконком та налагодити роботу міської ради, оскільки іде боротьба за узурпацію влади окремими владними бізнес- холдингами, простіше племенами.

Любов Майборода, депутат обласної ради
01.08.2014 10:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter