Майборода-Одаричу: У лікарнях Черкас склалася катастрофічна ситуація з постачанням ліків

Про критичну ситуацію з постачанням ліків у лікарні Черкас пише депутат Черкаської облради Любов Майборода міському голові Черкас Сергію Одаричу.

- До мене, як представника територіальної громади, надійшли чисельні звернення пацієнтів, медичних працівників, громадських організацій з приводу ситуації щодо забезпечення медичних закладів міста медикаментами, - інформує депутат.

З травня 2014 року приватне акціонерне товариство «Альба Україна», яке виграло тендер по постачанню медикаментів, припинило постачати лікарські засоби в лікувальні установи міста, що призвело до чисельних конфліктних ситуацій з різними категоріями населення, які вимагають надавати безоплатну допомогу.

Так, в КНП «Друга Черкаська міська лікарня відновного лікування» сума договору на поставку медикаментів в 2014 році становила 70,0 тисяч гривень, а за 6 місяців придбано лише на 13 тисяч гривень; останнє постачання медикаментів до закладу відбулося 25.03.2014 року. Пацієнти лікарні, переважно люди похилого віку, не мають можливості отримати елементарні медичні препарати.

Міська громадська організація «Асоціація лікарів м. Черкаси» в звернені на моє ім`я наголошує: «в закладах охорони здоров`я склалась негативна тенденція щодо забезпечення медикаментами та виробами медичного призначення (ліки, вакцини, перев`язувальні матеріали, реактиви, інструменти та прилади : шприці, системи переливання, мед. інструментарій та інші), що призводить до необґрунтованого звинувачення пацієнтами лікарів. На сьогоднішній день у закладах відсутні лікарські засоби для забезпечення надання невідкладної допомоги».

Причиною відсутності медикаментів та інших приладів в лікувальних закладах міста, на думку керівників установ та асоціації лікарів міста є неефективна система забезпечення медичних закладів через тендер та не проведення тендерів через відсутність учасників. Асоціація лікарів міста, керівники медичних установ звертаються з пропозицією: вирішити питання щодо забезпечення закладів охорони здоров`я лікарськими засобами та виробами медичного призначення з урахуванням Закону України «Про здійснення державних закупівель», закупівля яких не перевищує 100,0 тис.гр.

На виконання ст. 49 Конституції України, яка гарантує право на медичну допомогу, Департамент охорони здоров`я підготував проект рішення виконавчого комітету Черкаської міської ради «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Черкаської міської ради від 23.04.2014 № 427 «Про визначення генерального замовника відповідального за організацію і проведення процедур закупівель за рамковими угодами».

Рішенням передбачається виключення за кодами, визначеними Державним класифікатором продукції та послуг ДК 016-2010 закладів , що перебувають в оперативному управлінні департаменту охорони здоров`я та медичних послуг Черкаської міської ради з закупівлі за рамковими угодами низки предметів (проект додається).
17.07.2014 09:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter