Заступник черкаського губернатора Коваль відмовляється від допомоги смертельно хворим людям, - Майборода

Депутат Черкаської облради Любов Майборода звинувачує заступника голови Черкаської ОДА, керівника секретаріату Віталія Коваля в чиновнічій байдужості, яке виражається в блокування фінансової допомоги черкаським хворим на ниркову недостатність.

23 червня 2014 року на сайті обласної ради був оприлюднений підготовлений мною проект програми «Забезпечення амбулаторного лікування хворих нефрологічного профілю мешканців області на 2014-1016 роки», - заявляє Любов Майборода. - Даний проект пропонує шлях вирішення питання надання медичної допомоги смертельно хворим людям, які мають право обирати заклад, де надається медична допомога. Протягом 3-х років хворі люди – пацієнти клініки «Фрезеніус» ведуть нерівний бій з чиновничою бюрократією Черкащини і дякують німецькій клініці за надання якісних послуг, завдяки яким вони можуть жити і працювати, а не лежати постійно у клініці.

Виявляється, після революції Гідності, підходи чиновників не змінілись і проблеми хворих розглядаються по прикладу попередньої адміністрації. Відповідь на звернення пана Віталія Коваля- заступника голови ОДА-керівника апарату, на мою думку, свідчить про повну байдужість у ставлення до смертельно хворих людей.

Пан Коваль відмовляє фінансувати меддопомогу хворим клініки «Фрезеніус», посилаючись на ст. 49 Конституції України, яка гарантує право безоплатного лікування в державних та комунальних закладах. Разом з тим ігнорує положення ті є ж 49 статті про те, що держава сприяє розвиткові лікувальних закладів усіх форм власності.

Як пропонує пан Коваль вирішити питання надання меддопомоги смертельно хворим пацієнтам Фрезеніуса? В своїй відповіді він повідомляє, що 20.06.2014 голова облдержадміністрації Ю. Ткаченко направив клопотання до Міністерства охорони здоров`я про створення загальнодержавної програми допомоги хворимз нирковою недостатністю. Крок в цілому правильний, хоча формальний і не несе ніяких юридичних наслідків. Разом з тим,пан Коваль посилається на постанову кабміну № 65 від 01.03.2014 «Про економію бюджетних коштів та недопущенню втрат бюджету», якою рекомендовано припинити підготовку проектів програм, що потребують додаткового фінансування з державного бюджету. Що означає: на даний момент Кабмін таку програму не прийме.
Де логіка відповіді заступника голови ОДА? Її немає, як і немає пропозиції – як допомогти смертельно хворим людям. Я пропоную виділити кошти на лікування нирочників з обласного бюджету, як це робиться в усіх областях України. Невже це не першочергові витрати?

Питання надання меддопомоги хворим Фрезеніуса буде знову винесено на сесію облради. Закликаю депутатів і громадських діячів підтримати право людей на життя.

Надсилаю ксерокопію листа-відповіді Коваля на розгляд запропонованої мною програми.

Заступник черкаського губернатора Коваль відмовляється від допомоги смертельно хворим людям, - Майборода
Клікніть для збільшення

Заступник черкаського губернатора Коваль відмовляється від допомоги смертельно хворим людям, - Майборода


16.07.2014 17:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter