Майборода-Ткаченку про "Фрезеніус": Попри запевнення, проблеми залишились невирішеними

Депутат Черкаської облради Любов Майборода направила звернення голові Черкаської ОДА Юрію Ткаченку з приводу звично критичної ситуації з фінансуванням лікування хворих на нирокву недостатність у черкаському «Фрезеніусі».

Шановний Юрію Олеговичу!

1 квітня 2014 року на прохання пацієнтів Діалізного центру «Фрезеніус Медікал Кер Україна» за Вашою участю та голови обласної ради Коваленко В.М. відбувся круглий стіл з питання організації надання медичної допомоги смертельно хворим людям.

Попри запевнення, проблеми залишились невирішеними: обласна програма забезпечення амбулаторного лікування хворих нефрологічного профілю не прийнята.

Станом на 20.06.2014 в клініці «Фрезеніус Медікал Кер Україна» лікується 62 хворих з 14 адміністративно-територіальних одиниць області. Обласна влада знову намагається перекласти тягар фінансування на міськ-районні бюджети, хоча в усіх областях України процедура гемодіалізу фінансується з обласних бюджетів. Жодної угоди між міськ-районними радами та виконкомами станом на 20.06.2014 на лікування хворих методом гемодіалізу не укладено.

У зв`язку з чисельними зверненнями доведених до відчаю смертельно хворих людей, відповідно до ст. 13 закону України «Про статус депутатів місцевих рад», мною підготовлені проект програми допомоги нирковим хворим та запропоновано:

- винести на розгляд наступної сесії обласної ради питання «Про затвердження обласної програми «Забезпечення амбулаторного лікування хворих нефрологічного профілю мешканців області на 2014-2016 роки ».
Направляю Вам підготовлені мною документи:

- проект обласної програми «Забезпечення амбулаторного лікування хворих нефрологічного профілю мешканців області на 2014-2016 роки»;

- додаток до програми - Положення про спеціальну вибіркову комісію щодо направлення хворих з ХНН у термінальній стадії на амбулаторне лікування методом гемодіалізу у Діалізний центр ТОВ «Фрезеніус Медікал Кер Україна»;

- пояснювальну записку до проекту рішення «Про затвердження обласної програми «Забезпечення амбулаторного лікування хворих нефрологічного профілю мешканців області на 2014-2016 роки» та додатку до Програми «Положення про спеціальну вибіркову комісію щодо направлення хворих з ХНН у термінальній стадії на амбулаторне лікування методом гемодіалізу у Діалізний центр ТОВ «Фрезеніус Медікал Кер Україна»;

Додатки: пояснювальна записка та проект рішення «Про затвердження обласної програми «Забезпечення амбулаторного лікування хворих нефрологічного профілю мешканців області на 2014-2016 роки» та додаток до Програми «Положення про спеціальну вибіркову комісію щодо направлення хворих з ХНН у термінальній стадії на амбулаторне лікування методом гемодіалізу у Діалізний центр ТОВ «Фрезеніус Медікал Кер Україна»;
Прошу розглянути запропоновані мною документи та прийняти участь в підготовці розгляду на сесії обласної ради.
23.06.2014 18:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter