Бурський обіцяє добудувати перинатальний центр у Черкасах за три з половиною місяці. І просить ще 20 млн. грн.

Бурський обіцяє добудувати перинатальний центр у Черкасах за три з половиною місяці. І просить ще 20 млн. грн.Як інформують у Черкаській ОДА, обласний перинатальний центр у Черкасах для жінок зі складним перебіганням вагітності та ризикованими пологами таки добудують. Про це стало відомо під час робочого візиту голови облдержадміністрації Юрія Ткаченка до Черкаської обласної лікарні, на базі якої і споруджують майбутній центр.

Для завершення будівництва необхідно не більше 3,5 місяців та фінансування у розмірі 19 мільйонів 918 тисяч гривень. Зведення цього центру почали ще влітку минулого року: на його відкриття очікували у березні, проте у зв’язку з подіями в країні ще після нового року будівництво зупинили.

– Будівництво цього розпочатого проекту слід завершити й не перетворювати його в новий довгобуд, але є необхідність фінансових перевірок цього об’єкту, - зазначив голова черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко. - Сьогодні громадськість вимагає проведення інвентаризації і ревізії подібних об’єктів у системі охорони здоров’я та культури, тому спочатку тут попрацюють служби КРУ, а вже після цього ми зможемо обговорювати питання подальшого фінансування.

Як підкреслив генеральний директор TOB «Черкасиміськбуд», генпідрядник проекту Анатолій Бурський, будівельники готові завершити проект за три з половиною місяці.

– Зараз нам потрібно завершити облаштування фасадів з боку вулиці Менделєєва, матеріал для цього вже закуплений. Окрім того, уже замовлені меблі, вартість яких становить близько півтора мільйонів гривень. Вони теж наполовину готові, – сказав Анатолій Бурський. – Підведення зовнішніх мереж водопостачання та каналізації виконано тільки на 10 відсотків.

Директор департаменту капітального будівництва Черкаської ОДА Олег Різник, повідомив, що вже закуплено медичне обладнання вартістю 22 мільйони 700 тисяч гривень.

Нагадаємо, будівництво таких центрів по всій Україні розпочали в рамках національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства». Його поява на теренах області обіцяє знизити малюкову та материнську смертність на 30 відсотків. Майбутній регіональний перинатальний центр у Черкасах розрахований, за попередніми підрахунками, на проведення 2050 пологів упродовж року.
07.04.2014 16:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter