Світлана Трофімова про конфлікт навколо РОЦ "Астра": Люди захистять свого лікаря

Світлана Трофімова про конфлікт навколо РОЦ "Астра": Люди захистять свого лікаряМіська влада Черкас вже не перший рік демонструє небажання продовжувати контракт із головним лікарем реабілітаційного центру «Астра» Іриною Волощенко. І вже навіть людям, не дуже обізнаним із деталями конфлікту, зрозуміло, що питання не у кваліфікації керівника. Очевидно, що у міського голови є інші плани щодо даного медичного закладу - кардинального його реформувати, як це відбулося із міською лікарнею №2 і пологовим будинком №2, або забезпечити повний контроль над закладом завдяки керівникові, який не скаже міській владі «ні». За словами Ірини Волощенко, Сергій Одарич при останній зустрічі відкритим текстом заявив, що Ірина Василівна на є людиною з його команди та вже на сьогоднішній день у мерії є менеджер, який виведе РОЦ „Астра” на самоокупність, а інвалідам міський голова планує платити з фонду розвитку.
Проте Ірина Василівна – прекрасний фахівець і керівник, яка знаходиться на своєму місці. Вона створила цей заклад і дбайливо зібрала колектив, який працює від початку існування «Астри» - вже двадцять один рік. Вона по-материнськи ставиться до кожного пацієнта закладу, знає кожного з них по імені, і що у кого болить – це феноменально, але правда. За це її готові захищати не тільки підлеглі, а й ті, хто проходять курси реабілітації та лікування у створеному нею закладі. Причому тут немає і дрібки фальші, награності, вмілих піар-технологій. Це все щиро – люди справді її люблять, як би дивно це для когось у нинішній час не звучало, і готові її боронити від явної несправедливості, готові поставити підпис під зверненням на її захист чи вийти на мітинг у центрі міста.
І ще більше обурення пацієнтів та відвідувачів «Астри» підігріває очевидний фарс – Ирина Василівна надзвичайно відповідальна у роботі та пунктуальна, що стосується виконання необхідних формальностей. Це – невід’ємні якості успішного керівника. Отож, бажання мерії звинуватити Волощенко у тому, що вона не вчасно подала заяву для продовження контракту – шите білими нитками. Я впевнена, що навіть у разі звільнення Ірина Василівна доведе свою правоту у суді. Проте, судова тяганина відбирає час і виснажує, але не дає гарантії, що вона зможе, зрештою, повернутися у ту саму «Астру». І немає гарантії, чи залишиться, власне, сам заклад, який вона буквально народила і виплекала, немов власну дитину.
Проте, міській владі чужі сентименти. Міський голова та його підлеглі намагаються у всьому демонструвати, як їм здається, раціональний бізнес-підхід у бюджетних галузях. При цьому чомусь цей підхід губить кінцеву мету, яку має будь-який бізнес – а це зручність і вигоди для споживачів послуг, тобто городян. Тобто зручності і європейські умови для жінок, які народжують дітей, а не хвилювання і мітинги, доступні курси реабілітації для пенсіонерів та хворих на ДЦП діток. Про те, що ці вигоди, особливо у медичній галузі, гарантовані Конституцією, ліпше і не згадувати. У результаті ж ці реформи ведуть тільки до зручностей окремих чиновників.
09.04.2012 16:00

Автор: Світлана Трофімова, депутат Черкаської обласної ради
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter