Тулуб здійснив ревізію "шевченківськи будов" у Каневі

За повідомленням Черкаської ОДА, 28 листопада Сергій Тулуб відвідав Канівщину, де оглянув хід будівництва козацької церкви й перевірив, як ремонтується місцевий Будинок культури та триває облаштування Співочого поля.
Проект будівництва Канівського Будинку культури з актовою залою на 700 місць було розроблено ще тридцять років тому ПрАТ «Черкасицивільпромпроект», але розпочате будівництво було заморожене. Недобудова так і залишилася стояти пусткою у самому центрі Канева. Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України про підготовку до відзначення 200-літнього ювілею Кобзаря було прийнято рішення про завершення будівництва Канівського міського Будинку культури та опрацювання питання щодо створення у ньому Шевченківського культурного центру.
«Проект культурного центру коригувався відповідно існуючих державних будівельних норм, пройшов державну експертизу та відповідає всім нормам чинного законодавства», – зазначив головний архітектор області Василь Дмитренко.
Тулуб здійснив ревізію "шевченківськи будов" у Каневі

Нині у Канівському Будинку культури проведено опалення та водопостачання, змовтовано вентиляцію. За словами заступника міського голови Ігоря Ренькаса, вже облаштовано 50% фасадів, і наразі постало питання про прискорення завершення цих робіт до морозів. Усі ж інші, внутрішні роботи, як пояснили підрядники, можна виконувати за будь-яких погодних умов.
Сергій Тулуб наголосив, що цей об’єкт у будь-якому разі потрібно завершити до березня наступного року, адже Будинок культури – це обличчя міста. «Вже у березні 2014 року ми маємо зайти в оновлену, сучасну будівлю», - підкреслив Сергій Борисович.
Побував очільник області й на мальовничому узвишші під Чернечою горою, де за пам’ятним знаком гетьману Іванові Підкові постала дерев’яна козацька церква Покрови Пресвятої Богородиці. Питання її відродження вивчалось ще давно, а особливої актуальності воно набуло зараз, напередодні ювілею поета. 5 квітня 2013 року Громадська гуманітарна рада під головуванням Президента України Віктора Януковича прийняла рішення про удосконалення інфраструктурного і культурного розвитку м. Канева, зокрема створення вищого навчального закладу з підготовки фахівців гуманітарного профілю, Співочого поля біля підніжжя Тарасової гори, спорудження Тарасової церкви. Церкву повернули з небуття найкращі спеціалісти по спорудженню козацьких церков в Україні з села Соколівки Косівського району Івано-Франківської області. За невеликий проміжок часу майстри повністю відтворили церкву за кольоровим малюнком, знайденим в архівах провідним науковим співробітником Шевченківського заповідника, кандидатом філологічних наук, заслуженим працівником культури України Зінаїдою Тарахан-Березою. Наразі ведуться роботи по опорядженню навколишньої території та вирішується питання влаштування системи захисту і збереження будівлі, її внутрішнього наповнення відповідно до зразків епохи та документів, розшуканих в архівах.
Перевірив голова облдержадміністрації й стан реконструкції Нижнього парку Канівського Шевченківського національного заповідника та спорудження там Співочого поля. За словами підрядників, на наступному тижні розпочнуть роботи з його облаштування. «Усі ці роботи мають проходити без докорінних змін та з мінімальним втручанням у життя заповідника»,- зазначив Сергій Тулуб.
Тулуб здійснив ревізію "шевченківськи будов" у Каневі
Тулуб здійснив ревізію "шевченківськи будов" у Каневі

Відтак, усі споруди на Співочому полі будуть тимчасовими та встановлюватимуться лише на час проведення шевченківських тематичних концертів, конкурсів, фестивалів тощо.
29.11.2013 13:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter