У Черкаському драмтеатрі розпочалася реконструкція

У Черкаському драмтеатрі розпочалася реконструкція Як інформують у Черкаському прес-клубі, в Черкаському драмтеатрі розпочалася реконструкція. Втім, за будь-яких умов театр зупинятись не буде - і покаже черкащанам нову виставу «про красу, чудовиськ та любов». Про грандіозні плани розвитку театру під час прес-конференції розповіли директор Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т.Г. Шевченка Володимир Осипов, режисер-постановник Олександр Павлютін та керівник літературно-драматичною частиною Варвара Присяжненко.
На чільному місці, звичайно ж, новації репертуару: «Кредо нашого театру - займатися творчістю за будь-яких обставин». На початку грудня черкаському глядачу презентують нову виставу за п’єсою сучасного драматурга Іона Саптару «Натюрморт із товстим племінником», що із великим успіхом іде в румунських театрах. Черкащани будуть першими, хто зможе побачити постановку в українському перекладі. Дія вистави обертається навколо чотирьох тіточок, які дуже люблять свого племінника – і заради якого готові на найбожевільніші вчинки. П’єса сповнена як трагічних, так і комічних епізодів, надзвичайно тепла і людяна – «про красу, чудовиськ і любов».
Черкаський драмтеатр готує ще одну виставу - цікаву та дуже незвичайну дитячу казку. Це музична п'єса для дітей, фантастична дитяча опера, яка йтиме у супроводі живого оркестру, що досить рідкісно для театральних постановок сьогодні. Партитуру опери, написаної Миколою Лисенком (у автора вона називається «Зима і весна», а у нас називатиметься «Зима і мороз»), черкащани взяли у Київському оперному дитячому театрі на Подолі.
9 грудня театру доручено організувати ювілейний вечір, присвячений 200-річчю Гулака-Артемовського - на головній сцені України, у київському театрі імені Франка. Там черкащани покажуть виставу «Невідомий Артемівський» - у постановці Сергія Проскурні. Уже найближчим часом буде зведено у один великий спектакль поставлену ним же величезну театрологію у 4 частинах «Тарас». Таким чином черкаський драмтеатр збирається вшанувати 200-річчя із дня народження великого Кобзаря. Уже сьогодні заявки на перегляд цієї вистави надходять з усієї України - такого масштабу роботу не готує жоден український театр.
Сцену із вистави «Тарас» черкаський драмтеатр планує показати під час звіту Черкащини до її 60-річчя: 28 січня наша область презентуватиме у столичному Палаці культури «Україна» велику концертну програму, частиною якої стане виступ черкаського драмтеатру.
Цьогоріч черкащани вже встигли побувати на Всеукраїнському театральному фестивалі комедії «Золоті оплески Буковини», а також - на Міжнародному театральному фестивалі у Німеччині, де були представлені всі 6 частин земної кулі. І черкаському драмтеатру випало презентувати східну частину - як єдиному представнику від України. Сьогодні ведуться також переговори стосовно показу навіть за океаном двох черкаських наших постановок режисера Андрія Жолдака – «Войцек» і «Ленін - love, Сталін – love». Щодо планів на наступний рік, то, залежно від термінів реконструкції сцени театру, буде переформатовано уже традиційний фестиваль «Сцена людства» - і скорше за все, проходити він буде просто на Театральній площі перед драматичним театром.
Стосовно реконструкції театру, яка розпочинається днями, то вона передбачає реконструкцію фасаду будівлі театру - із заміною вітражів та вікон і перекладенням сходинок, а також ремонт вестибюлів 1-3 поверхів та ремонт сцени (у її рамках заплановано заміну всього планшету сцени, модернізацію механізмів, заміну світлового та звукового обладнання). Ремонт зали для глядачів реконструкція театру не передбачає, крім зміни дизайну освітлення. У планах реконструкції - і упорядкування «задника» театру, а саме - вирішення питання із виритим тут 5 років тому котлованом. Наразі підрядники переглядають можливі у зимовий період плани робіт. Департамент будівництва та архітектури представив три можливих варіанти ефективного використання коштів – а це близько 7 млн. грн., які необхідно освоїти до кінця року. Загалом же, тендер проведено на суму 19 млн. грн. - з урахуванням всіх видів робіт, у тому чисел і ремонту сценічного майданчика.
Через реконструкцію театр до 3 місяців змушений буде обходитися без сценічного майданчика. Але зупинятися не планує за жодних обставин. До кінця року театр реалізує свої репертуарні плани до кінця, включно із новорічними ранками для малечі. Поки що театру не вдалося домовитися про можливість використання їх сцен із іншими театрально-концертними майданчиками міста - Черкаської обласною філармонією та ПК «Дружба народів». Проте він готовий - і буде використовувати всі свої сили та можливості - аби не залишати Черкаси без театральних вистав. Залишається відкритим питання використання приміщень колишньої тютюнової фабрики – для створення там сценічного майданчика для реалізації експериментальних постановок театру. Наразі переговори із міською владою стосовно адаптації цього приміщення під ще один театральний майданчик міста тривають.
18.11.2013 09:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter