Генпрокуратура: З демонтажем хати чумака в Моринцях -- суцільний туман

Генпрокуратура: З демонтажем хати чумака в Моринцях -- суцільний туман Під час проведення перевірки Генеральною прокуратурою України обставин демонтажу «хати чумака» в с.Моринці Звенигородського району Черкаської області було виявлено низку порушень українського законодавства з боку керівництва Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка» та посадовців Міністерства культури.
Про це повідомив Генеральний прокурор України Віктор Пшонка під час засідання Громадської гуманітарної ради при Президентові України.
Він зазначив, що до перевірки, яка проходить у відповідності до доручення Президента України Віктора Януковича, залучено фахівців Міністерства культури України та Державної архітектурно-будівельної інспекції.
«Зокрема, всупереч вимогам закону України про регулювання містобудівної діяльності, керівником заповідника розпочато реконструкцію «чумацької хати» без реєстрації відповідної декларації в Інспекції Держархбудконтролю», - сказав Віктор Пшонка.
Водночас, за його словами, Міністерство культури досі не вирішило питання щодо наявності підстав для внесення «хати чумака» до переліку об’єктів культурної спадщини.
«Це є явним порушенням закону України про охорону культурної спадщини. Невизначеним залишається право власності на «хату чумака»», - підкреслив він.
Крім того, зазначив Генпрокурор, сама будівля розташована на земельній ділянці, яка на праві постійного користування належить Національному заповіднику, а об’єкт нерухомості перебуває на балансі сільської ради.
«Є і інші питання правового характеру, які вивчаються під час проведення прокурорської перевірки в рамках Вашого доручення», - підкреслив Генеральний прокурор.
Він зауважив, що до 11 листопада, згідно з Дорученням Глави держави, буде надано правову оцінку діям винних осіб та вжито вичерпних заходів реагування щодо усунення виявлених порушень закону.
Під час засідання Президент доручив Прем’єр-міністру Миколі Азарову взяти під контроль вирішення ситуації навколо «хати чумака». «Прошу Вас довести цю роботу до логічного завершення, а Вас, Микола Янович, взяти під контроль і також згідно з законом України завершити цю справу», - зауважив Глава держави, додавши, що посадовці, причетні до виникнення цієї ситуації, мають понести відповідальність.
31.10.2013 15:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter