Верховна Рада підтримала постанову «Про підготовку та відзначення 200-річчя від Дня народження Т.Шевченка»

Верховна Рада підтримала постанову «Про підготовку та відзначення 200-річчя від Дня народження Т.Шевченка»Верховна Рада України прийняла другу постанову з питань розвитку Черкаської області, подану народним депутатом Антоном Яценком. Про це інформує прес-служба нардепа.
19 червня депутати Верховної Ради України одноголосно підтримали прийняття Постанови № 2211 «Про підготовку та відзначення 200-річчя від Дня народження Т.Шевченка».
Постанова, подана до Верховної Ради народним депутатом України Антоном Яценком, була підтримано представниками всіх парламентськими фракцій. Розуміючи роль постаті Тараса Шевченка, ім’я якого стало символом України у світі, народні депутати прийняли постанову без обговорення.
За словами голови ВРУ Володимира Рибака, дана постанова об’єднала сьогодні народних депутатів в залі.
Відповідно до ухваленого документа, уряд має розробити план з підготовки і проведення ювілею, передбачивши організацію та проведення ряду заходів.
Черкаська область в житті Тараса Шевченка займала особливе місце – тут він народився і похований. Саме тому багато пунктів у постанові стосуються упорядкування місць в цьому регіоні, пов’язаних за різними періодами його життя. Зокрема, в постанову включено питання щодо створення в м. Каневі вищого навчального закладу гуманітарного профілю, Співучого поля біля підніжжя Тарасової гори, спорудження в Каневі Тарасової церкви, музею Тараса Шевченка у селі Мошни Черкаського району та завершення будівництва музею археологічних культур у с. Піківець Уманського району.
Реалізація даного законопроекту дасть можливість вирішити найболючіші для Черкаської області питання. Зокрема, здійснити ремонт доріг державного та місцевого значення. Враховано в постанові і питання щодо організації культурно-мистецьких та науково-просвітницьких заходів в 2014 році, який оголошений Указом Президента України, Роком Тараса Шевченка в Україні. Також в постанову внесено питання про відзначення ювілею Кобзаря на міжнародному рівні, враховуючи той факт, що значний період свого життя Тарас Шевченко прожив за межами України .
- Лишилося менше року до відзначення 200-річчя із дня народження Тараса Григоровича. Проте всі ми добре розуміємо, що за один день не можна гідно підготуватися до ювілею. А прийняття даної постанови дасть можливість визначити чіткий порядок підготовки до урочистостей. Це вже другий прийнятий ВР законопроект, що стосується Черкаської області. Вважаю, що його ухвалення значно підсилить статус Черкаської області і сприятиме його розвитку, - прокоментував народний депутат Антон Яценко.
Нагадаємо, це вже друга постанова, подана Антоном Яценком, яка спрямована на розвиток Черкаської області. Перша - «Про відзначення 60-річчя утворення Черкаської області» - була прийнята ВР місяця тому.
Її реалізація сприятиме розвитку інфраструктури міст та сіл Черкаської області. Крім того, дасть можливість завершити будівництво підвідних газопроводів до сіл Уманського, Христинівського, Монастирищенського, Канівського, Жашківського та Канівського району, провести ремонт доріг державного та місцевого значення, розпочати реконструкцію плавального басейну та спортивного комплексу в м. Монастирище, будівництво та реконструкцію існуючих водогонів, водопровідних мереж, установка доочищення води для питних потреб в Уманському, Монастирищенському, Христинівському та Тальнівському районах.
Враховуючи історико-культурну особливість області, значна увага в постанові приділена упорядкуванню об’єктів культурної спадщини та вивченню історичних етапів становлення області.
Зокрема, включено питання щодо реконструкції парку ім.Т.Шевченка в м. Умані та об’єктів «Мисливського замку» в місті Тальне, впорядкування Національного дендрологічного парку «Софіївка» та багато інших соціально-економічних та історико-культурних об’єктів.
Серед представників міжфракційного об’єднання «Черкащина» за прийняття даної постанови проголосували лише Омелян Парубок та Антон Яценко. Володимир Зубик, Валентин Нечепоренко – не голосували; Ірина Геращенко, Генадій Бобов та Віктор Тимошенко – були відсутні. Підтримали прийняття постанови депутати вихідці із Черкащини Микола Томенко та Анатолій Гриценко.
19.06.2013 18:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter