У Черкасах презентували навчальний посібник для школярів "Черкаси. Історія та сучасність"

У Черкасах презентували навчальний посібник для школярів "Черкаси. Історія та сучасність"У Черкаській міській раді презентували навчальний посібник для школярів з історії рідного краю. Символічно, що це сталося напередодні Дня міста. Презентація відбулася за участі міського голови Анатолія Бондаренка, його заступниці Анастасії Чубіної, директорів шкіл, вчителів історії та авторського колективу, який створював видання.

Над посібником працювала творча група з 9 осіб – історики, краєзнавці на чолі з кандидатом історичних наук, професором Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького Василем Мельниченком.

Керівник авторського колективу Василь Мельниченко розповів про особливості краєзнавчого видання.

Посібник складається з 16 тематичних розділів, які у хронологічному порядку висвітлюють історію Черкас від найдавніших часів до сучасності. Він ілюстрований, містить карти, схеми, репродукції тематичних картин, портрети, світлини археологічних знахідок, архітектурних пам’яток, музейних експонатів, сюжетів із життя міста різних періодів.

«Робота над формуванням навчально-методичного забезпечення викладання курсу триватиме. Передбачається розроблення робочих зошитів, створення електронної бібліотеки літератури про Черкаси, фотогалереї ретро-світлин та ілюстративних матеріалів, проведення науково-практичних та інших пізнавально-виховних заходів», - сказав Василь Мельниченко.

Також він повідомив, що в області розробили освітній проєкт «Моя Черкащина», який передбачав підготовку навчальної програми курсу з історії рідного краю для учнів 7–11 класів, навчально-методичного посібника для вчителів (а також учнів), інших компонентів навчально-методичного забезпечення викладання курсу.

«Відтепер викладання курсу з історії рідного краю буде здійснюватися послідовно і системно за детально розробленою програмою, яка узгоджена з програмою вивчення історії України», - підкреслив науковець.
15.09.2023 16:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter