У Галереї народного мистецтва відкрилася виставка "Кольори вільної країни"

У Галереї народного мистецтва відкрилася виставка "Кольори вільної країни" Як інформують у ЧМР, виставка «Кольори вільної країни» відкрилася в Галереї народного мистецтва у Черкасах. Її присвячено Дню Державного Прапора України. Тут представлені роботи знаних майстринь: Ольги Мартинової, Наталі Крамної-Таран, Анни Веретільник.

Таку виставку три майстрині спільно зробили вперше. Її унікальність в тому, що в основі всіх робіт використані кольори Державного Прапора України – блакитний та жовтий. А також зелений, який утворюється в малярстві при поєднанні жовтого і блакитного. У Галереї народного мистецтва представлені рушники та моделі вишиваного одягу Ольги Мартинової, малюнки, вишиті картини та виконані в техніці квілт (клаптикове шиття) Наталі Крамної-Таран, декоративний розпис і живопис Анни Веретільник.

«Ідея виставки народилася, коли ми побачили одна в одної багато виробів з використанням кольорів національного символу України. І відчули, що зараз, коли багато людей в країні знаходяться у пригніченому стані через війну, потрібно зробити позитивну, життєствердну виставку, яка би вселяла надію і віру в майбутнє», – сказала голова обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Ольга Мартинова.

Усі майстрині від початку повномасштабної війни активно підтримують наші Збройні Сили, волонтерять, долучалися до розпису використаних гільз від снарядів, давали свої роботи для аукціонів на підтримку воїнів тощо.

«Я настільки люблю Україну, що зробила би все можливе, аби максимально наблизити довгоочікуваний момент нашої Перемоги, – сказала Наталя Крамна-Таран. – Готова малювати й творити для цього безупинно, аби мої вироби продавалися, а кошти йшли для допомоги нашим воїнам. І щоби припинилася війна і настав мир».

«Дякую своїм колегам-митцям та всім осередкам культури в місті, які в цей вирішальний для держави час із ентузіазмом працюють і роблять свій посильний внесок для підтримки наших воїнів, у нашу Перемогу», – сказала учасниця виставки, майстриня Анна Веретільник.

Виставка «Кольори вільної країни» діятиме впродовж місяця в Галереї народного мистецтва. Адреса галереї: вул.Хрещатик, 251.
23.08.2023 10:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter