20 червня в Черкаському Художньому музеї прозвучить остання опера Миколи Лисенка «Ноктюрн»

20 червня 2023 року в Черкаському художньому музеї вперше у місті прозвучить остання опера Миколи Лисенка «Ноктюрн». Як інформує Прочерк, Лібрето до опери-хвилинки, як називав її автор написала племінниця композитора Людмила Старицька-Черняхівська, донька письменника і театрального діяча Михайла Старицького.

Втілювати ідею авторки музично-педагогічної ініціативи «ГУЛАК-АРТ» Олександри Скічко разом зі студентами Черкаського музичного фахового коледжу імені Семена Гулака-Артемовського взялися справжні професіонали: заслужений діяч мистецтв України, режисер-постановник Сергій Архипчук, заслужений артист України Юрій Ільчук, хореограф Ярослав Сухенко, скрипалька академічного малого симфонічного оркестру Черкаської обласної філармонії Марія Шепельська, концертмейстерка Лариса Снозова, вокалістка-консультантка Олена Лютаревич-Марченко за підтримки клубу меценатів «Друзі Опери».

– Ідея виникла, ще з часів мого студентства, коли я мала брати участь у подібній постановці в ролі Цвіркуна. З того часу змінилося ставлення і розуміння саме оперного мистецтва, класичного співу, з'явилося бачення, як це потрібно робити. Це прекрасна нагода для естетичного виховання студентів, для залучення молоді до чогось більшого, адже наш навчальний заклад спрямований, перш за все, на педагогічну діяльність і виховання молодих педагогів. Для нашої молоді це прекрасна нагода удосконалити свої навички і взяти участь у проєкті щодо підтримки і розвитку української культури, української опери, що на сьогодення надзвичайно важливо для нас усіх, – зазначила ідейниця проєкту Олександра Скічко.

Підтримав слова авторки ідеї виконавець ролі Цвіркуна – випускник коледжу Іван Гнатюк, висловивши сподівання, що досвід гри в опері послугує йому під час вступу в консерваторію та знадобиться у майбутньому, оскільки в коледжі навчають на викладачів, а не на виконавців.

Опера «Ноктюрн» виконуватиметься під супровід фортепіано, що відрізняється від класичного виконання опери в оперних театрах під музику оркестру, але, це ніяк не вплине на якість чи на сприйняття глядачів, запевнили організатори.

– Хочу віддати належне талантові українського композитора Миколи Лисенка, який створив для фортепіано настільки прозорий, легкий, гнучкий акомпанемент. Мені надзвичайно приємно займатися цим проєктом, вживатися в цю музику, тому що вона передає як феєричність, так і драматизм. Ця опера про одвічне кохання, вона подана дуже красиво в обрамленні казкових персонажів: Цвіркуна, Цвіркунки в обрамлені феєрії. Це як ковток вічних цінностей, – поділилася своїм захопленням концертмейстерка Лариса Снозова, зауваживши, що творчість Лисенка їй чимось нагадує Шопена.

До речі, кілька творів Шопена будуть виконані безпосередньо перед самим театральним дійством для настрою, для розуміння жанровості.
14.06.2023 12:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter