Прокуратура: Суд зобов'язав забудовника укласти охоронний договір на історичний будинок на Б. Вишневецького, 2

З метою попередження можливого руйнування та навіть знищення одним із забудовників міста пам’ятки культурної спадщини, прокуратурою скеровано до суду позовну заяву про зобов’язання забудовника укласти охоронний договір на об’єкт культурної спадщини, що розташований по вул. Байди Вишневецького, 2 в м. Черкаси. Відповідний судовий спір за позовом прокурора триває у Черкаському окружному суді.

Установлено, що забудовник та власник цього будинку в окружному суді м. Києва оскаржив відповідний наказ Міністерства культури та інформаційної політики України про занесення пам’ятки архітектури місцевого значення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Дотримуючись принципової позиції щодо захисту державних інтересів у цьому питанні, обласною прокуратурою ініційовано вступ прокурора у справу за позовом вищевказаного забудовника.

8 грудня прокуратурою в іншому судовому процесі доведено бездіяльність органу місцевого самоврядування у розробленні передбаченого законом історико-архітектурного опорного плану обласного центру, який певною мірою міг би попередити виникнення вказаної вище конфліктної ситуації із можливою забудовою історичного місця.

Денис Сирцов

Провінція
09.12.2021 12:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter