Переможцем 6-го Канівського міжнародного кінофестивалю став фільм "Пангая" (Австрія)

Як інформують у Канівській міськраді, 3 по 4 вересня проходив VІ-й Канівський міжнародний кінофестиваль імені Юрія Іллєнка. Фестиваль відбувся просто неба на набережній Дніпра, де жителі та гості міста могли досхочу насолодитися переглядом якісного українського і зарубіжного кіно.
Переможцем 6-го Канівського міжнародного кінофестивалю став фільм "Пангая" (Австрія)
фото міськради Канева

Відкривала кінофестиваль співачка, народна артистка України Марія Бурмака, яка створила святкову атмосферу заходу та влаштувала для вдячної публіки справжній концерт зі співами і танцями.

– В гарному тісному колі зібралися ми сьогодні з вами, завдяки людям, які ініціювали та організували кінофестиваль. І його треба підтримувати, тому що – це наше, це українське. Тож нехай живе Канівський кінофестиваль! – привітала глядачів Марія Бурмака.

2021 року фестиваль отримав 3125 заявок. З них – 80% міжнародних, 20% – українських. До конкурсної програми ввійшло – 27 фільмів:15 – українських, 12 – міжнародних.

Знаковою подією під час кіномистецького дійства стала презентація справжнього шедевру українського кінематографа: нової захоплюючої короткометражної стрічки режисера і сценаристки Катерини Сергеєвої «Покинуті надії».

Головний приз – ГРАН-ПРІ фестивалю цього року поїде до Австрії. Його присуджено фільму «Пангая» (режисери Маркус Кім, Біт та Гечер Маркус Кім, Біт, Австрія). Перемогу у номінації «Патріотичний фільм» отримав фільм «Ми прикриємо» (режисер Євгенія Мельник, Україна). У номінації «Документальний фільм» перемогу здобула стрічка «А що для тебе щастя?» (режисер Олександр Кривець, Україна). У категорії «Анімаційний фільм» кращим став фільм «Кращі дні» (режисери Шанталь Петен, Фелікс Маус, Гюстав Маус, Бельгія). Серед «музичних фільмів» найбільше вразив членів журі фільм «Сяся» (режисер Максим Коцький, Україна). У номінації «Ігровий фільм» першою стала стрічка «NAIK» (режисер Мауро Руссо, Італія).

Денис Сирцов

Провінція
06.09.2021 15:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter